Ukraina nepasiduos: diskvalifikuotas Heraskevyčius kreipsis į teismą, Latvija pateikė protestą

Naujienos

Ukrainos skeletono atstovas Vladyslavas Heraskevyčius buvo diskvalifikuotas prieš pat pirmąjį nusileidimą 2026 m. žiemos olimpinėse žaidynėse. Sportininkas planavo startuoti su „atminties šalmu“, tačiau varžybos prasidėjo be jo. Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) paaiškino, kad sprendimas nušalinti ukrainietį priimtas šiam atsisakius laikytis TOK gairių dėl atletų saviraiškos.

Po diskvalifikacijos V. Heraskevyčius davė išskirtinį interviu transliuotojui „Suspilne Sport“, kuriame atskleidė tolesnius Ukrainos rinktinės žingsnius. Jis pabrėžė, kad komanda planuoja kreiptis į Sporto arbitražo teismą (CAS), nes nemano, jog „atminties šalmo“ naudojimas pažeidžia Olimpinę chartiją.

„Viskas ką tik įvyko, tad sunku kalbėti. Tikriausiai ruošime ieškinį CAS ir toliau kovosime už savo teises. Tikiu, kad nepažeidėme jokių taisyklių. Kodėl dokumentas gautas iš IBSF (Tarptautinė bobslėjaus ir skeletono federacija), o ne iš TOK? Aiškinsimės teisinę dalį, bet, matyt, taip yra todėl, kad jie vykdo varžybas. Tačiau nuoroda pateikiama į Olimpinę chartiją“, – teigė sportininkas.

V. Heraskevyčius pabrėžė bandęs lyginti savo situaciją su kitais precedentais, tačiau atsakymų nesulaukė.

„Aš daugiau klausinėjau, lyginau ir kalbėjau apie kitiems sportininkams nutikusius atvejus. Negavau jokio paaiškinimo dėl Rusijos vėliavos – kodėl nebuvo pritaikytos sankcijos? Kodėl slidininkė turi teisę startuoti su žinute žuvusiam komandos draugui, o mes – ne? Dokumente jie taip pat parašė, kad aš viešai paskelbiau, jog tai skirta karo aukoms, nors žiūrint į šalmą, tai nėra akivaizdu. Šis šalmas neturi politinio konteksto, todėl manau, kad turėjau pilną teisę su juo startuoti“, – piktinosi skeletonininkas.

Ukrainos rinktinės treneris ir atleto tėvas Mychailas Heraskevyčius patvirtino ukrainiečių ketinimus kreiptis į CAS.

„Esame nusiteikę teikti ieškinį CAS. Buvo paliesta Vlado garbė, sugriautas mūsų daugiametis darbas. Kalbama ne tik apie mokesčių mokėtojų lėšas, padėjusias mums šioje veikloje. Pasiekėme labai optimalią formą, ką rodo paskutinių kontrolinių treniruočių rezultatai. Žvelgiant į kitų sportininkų pasirodymus, Vladas su savo rezultatais būtų buvęs podiumo zonoje. Žinome, kad Vladas treniruotėse rodo prastesnius rezultatus nei varžybose, jis moka susikaupti ir pasirodyti geriau. Tai būtų buvusi kova dėl medalio“, – apmaudo neslėpė treneris.

M. Heraskevyčius negailėjo aštrių žodžių TOK sprendimui, vadindamas jį bandymu ištrinti istorinę atmintį.

„Visa tai nubraukta, bet svarbiausia, kad TOK bandė nubraukti atminimą apie Ukrainos herojus. TOK diskvalifikavo ne Vladyslavą, o Ukrainą. Turime beprecedentį palaikymą iš Ukrainos prezidento, Aukščiausiosios Rados, Sporto ministerijos, Ukrainos tautinio olimpinio komiteto ir karių. Internete gausu liudijimų, kur paramą Vladui išreiškė kariai iš fronto linijos. Turime ukrainiečių tautos palaikymą. Tai yra demokratijos diskvalifikacija dėl privačių interesų, jaučiant Rusijos rėmėjų spaudimą“, – pareiškė M. Heraskevyčius.

Ukrainos rinktinės atstovai pranešė, kad protestą dėl diskvalifikacijos pateikė ne tik jie. Pasak M. Heraskevyčiaus, sprendimui priešinasi ir Latvijos rinktinė.

„Šiuo metu Latvijos komanda pateikė protestą, renka visų komandų parašus mums paremti ir kategoriškai reikalauja anuliuoti šią diskvalifikaciją, – sakė M. Heraskevyčius. – Niekada neabejojome Latvijos komanda, ten gimė ukrainietiškas skeletonas. Labai malonu, kad ši parama tęsiasi. Taip pat palaikymą išreiškė Pietų Korėja, Danija; priėjo ir sėkmės palinkėjo žaidynių organizatorė Italijos rinktinė. Labai daug palaikymo sulaukėme iš trenerių iš Vokietijos, JAV, Brazilijos – daugelio šalių.“

Nepaisant tarptautinio palaikymo, V. Heraskevyčius pripažįsta, kad šios žaidynės jam greičiausiai baigtos.

„Kaip suprantu, kai kurios komandos pateikė protestą dėl šio sprendimo. Už tai esu joms labai dėkingas. Tačiau, kaip matote, aš nedalyvauju varžybose, jos jau vyksta, o aš savo startą praleidau. Daugiau varžybų neturime. Kiek suprantu reglamentą, galimybės varžytis olimpinėse žaidynėse mums nebėra“, – pridūrė sportininkas.

Šaltinis: TV3.LT

Laisvadienis.lt