Ukraina pirmą kartą parodė, kaip „lietuviškomis“ Antrojo pasaulinio karo laikų haubicomis M101 daužo okupantus

Naujienos

M101 tikrai nėra naujausias žodis artilerijoje, bet ukrainiečiai dėkingi ir už tokią paramą.

Internete publikuotas vaizdo įrašas, kuriame – Ukrainos gynybos pajėgų kovotojai Rusijos okupantus naikina 105 mm kalibro haubicomis M101, apie kurių perdavimą Ukrainai Lietuva paskelbė rugsėjo pradžioje.

Lietuva turėjo 18 M101 haubicų. Kiek jų perduota Ukrainai – neskelbiama.

Modernizuodama savo ginkluotę Lietuva planavo atsisakyti M101 haubicų. Tačiau dabar bent kelių tokių haubicų Lietuva atsisakė anksčiau nei planuota. 2026 metais Lietuva turėtų gauti 18 savaeigių prancūziškų haubicų „Caesar“ – nors tai funkcionaliai yra nepalyginami ginklai, tai būtų geras laikas atsisakyti senos artilerijos. Ukrainai jos reikia dabar.

M101 haubicos gamintos 1941-1953 metais. Tačiau ginkluotė sensta kitaip. Būtų lengva juoktis, kad Lietuva naudoja senus ginklus, bet M101 savo arsenaluose turi ir tokios šalys kaip Belgija, Nyderlandai, Prancūzija, JAV ir dešimtys kitų. Be to, Ukrainoje girdimos ir sovietinių D-44 haubicų salvės – šie ginklai pagaminti 1944-1953 metais ir irgi tebėra plačiai naudojami visame pasaulyje.

Santykinai mažos ir lengvos M101 haubicos yra lengvai transportuojamos. Kad ir, pavyzdžiui, kateriais. Tiesa, M101 šūvio nuotolis siekia vos 11 km, todėl tai – artimos kovos ginklas.

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
Reklama
error: Alert: Content is protected !!