Ukraina skaičiuoja: per pora savaičių „Dronų armija“ sunaikino 88 rusų tankus

Naujienos

Per dvi savaites Ukrainos Dronų armija“ sunaikino 88 rusų tankus, rašo „Ukrinform“.

„Ukrainos bepiločiai orlaiviai fronte sėkmingai tęsė Rusijos kariuomenės nuginklavimą. Per šį laiką jiems pavyko sunaikinti 88 tankus, 174 šarvuotas kovos mašinas, 180 sunkvežimių ir 133 patrankas“, – cituojamas Ukrainos skaitmeninės transformacijos ministras Mychailas Fiodorovas.

Anot jo, „fronte bus daugiau dronų ir technologijų. Okupantų ir jų technikos bus atitinkamai mažiau“.

„Dronų armija“ yra Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo ir Skaitmeninės transformacijos ministerijos projektas. Tai programa, apimanti sistemingą dronų įsigijimą, jų remontą ir specialistų kursus.

Ukrainos skaičiavimu, nuo 2022-ųjų vasario 24-osios, Rusija jau neteko 431 550 karių, 6 809 tankų, 13 014 šarvuočių, 27 laivų, 347 lėktuvų, 325 sraigtasparnių, 8 308 dronų ir daugybės kitos technikos.

Karas Ukrainoje tęsiasi dvejus metus

Plataus masto karas Ukrainoje prasidėjo 2022-ųjų vasario 24-ąją. Kremlius savo kruviną agresiją Ukrainoje atsisako vadinti tikruoju vardu ir nuo pat karo pradžios teigia, kad vykdo „specialiąją karinę operaciją“, kurios tikslas, be kita ko, yra „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą.

Rusų kariuomenė nuo pat karo pradžios taikosi ne tik į karinę, bet ir į civilinę infrastruktūrą, dėl rusų agresijos žuvo ar namų neteko daugybė ukrainiečių.

Reaguodamos į Rusijos agresiją Vakarų šalys nutraukia bendradarbiavimą su Rusija ir įveda jai sankcijas.

Tarptautinis baudžiamasis teismas (TBT) 2023 m. kovo mėnesį išdavė Rusijos režimo lyderio Vladimiro Putino arešto orderį, nes „įtariama, kad Rusijos prezidentas yra atsakingas už karo nusikaltimą, neteisėtą gyventojų (vaikų) deportaciją ir neteisėtą gyventojų (vaikų) perkėlimą iš okupuotų Ukrainos teritorijų į Rusijos Federacijos teritoriją“.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt