Ukraina skelbia, kad Rusija atakuoja Mariupolio evakuacijos koridorių

Be kategorijos

Kyjivas, kovo 8 d. (AFP-BNS). Ukraina antradienį apkaltino Rusiją atakavus humanitarinį koridorių, skirtą padėti civiliams evakuotis iš apsiausto pietinio Mariupolio uostamiesčio.

„Priešas pradėjo ataką, nukreiptą tiksliai į humanitarinį koridorių“, – nurodė ukrainiečių Gynybos ministerija socialiniame tinkle „Facebook“.

Ji pridūrė, kad Rusijos kariuomenė „neleidžia vaikams, moterims ir senjorams išvykti iš miesto“.

Pirmadienį vakare Rusija paskelbė atidarysianti humanitarinius koridorius, kad civiliai galėtų evakuotis iš Kyjivo, Charkivo, Mariupolio ir Sumų.

„Paliaubos pažeistos!“ – tviteryje parašė Ukrainos užsienio reikalų ministerija.

„Rusijos pajėgos dabar apšaudo humanitarinį koridorių iš Zaporižios Mariupolio link. Aštuoni sunkvežimiai ir 30 autobusų pasirengę pristatyti humanitarinę pagalbą į Mariupolį ir [evakuoti] civilius gyventojus į Zaporižią“, – pridūrė ministerijos atstovai.

Kyjivas pranešė, kad atlikti išminavimo darbai 250 km ilgio maršrute į Zaporižią šalies šiaurės vakaruose, kad būtų galima evakuoti maždaug 450 tūkst. žmonių, gyvenančių Mariupolyje.

Miestą jau kelias dienas apgulusi Rusijos kariuomenė. Tai yra labai svarbi strateginė vieta, nes ji yra netoli Rusijos aneksuoto Krymo pusiasalio ir Donbaso regiono, kur veikia prorusiški separatistai.

Pastarosiomis dienomis iš Mariupolio kelis kartus nepavyko evakuoti apie 300 tūkst. civilių gyventojų, o Ukraina ir Rusija dėl nesėkmingų pastangų kaltina viena kitą.

Ukrainiečių prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad buvo „garantijų“ dėl Mariupolio civilių evakuacijos, tačiau jos „nesuveikė“.

Šaltinis: bns.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!