Ukrainiečiai niekada nemanė, kad NATO gali bijoti Rusijos veiksmų: Zelenskio kalba NATO viršūnių susitikime

Naujienos

Prezidento Zelenskio kalba:

„Linkėjimai iš Kijevo – mūsų sostinės, kuri jau mėnesį kovoja, kaip ir visa mūsų valstybė“.Taip, tai tiesa – mes nesame Aljanse. Nesame galingiausios gynybos asociacijos pasaulyje. Nė viena iš 30 valstybių, po bendru apsaugos skėčiu. Pagal 5 straipsnį. Atrodo, kad esame pilkojoje zonoje. Tarp Vakarų ir Rusijos. Tačiau su jumis saugome visas savo bendras vertybes. Ir mes esame šviesūs žmonės! Ir visas šias vertybes mes giname jau mėnesį!“ – kalbėjo šalies vadovas.„Mėnuo didvyriško pasipriešinimo, juodiausių kančių mėnuo.

Taikios valstybės, o kartu ir visos pasaulinio saugumo architektūros, nebaudžiamo sunaikinimo mėnuo. Visa tai yra viso pasaulio akivaizdoje.Dešimtmečius Rusija sukaupė nemažus išteklius, karinius išteklius, darbo jėgą ir įrangą, bombas, raketas.Jie investavo beprotiškus pinigus į mirtį, o pasaulis investavo į gyvenimą. Bet Ukraina laikosi drąsiai! Tūkstančių gyvybių kaina. Sunaikintų miestų kaina. Kainavo apie dešimt milijonų naujakurių. Trys su puse jų jau yra jūsų teritorijose, NATO šalių teritorijose. Dėkoju už šių žmonių palaikymą. Ir žmonės, deja, ir toliau palieka savo namus. Jie bėga nuo siaubo, kurį įsibrovėliai atsinešė su savimi“, – priduria Zelenskis.

Šalies vadovas primena, kad pirmosios invazijos valandos mums reiškė žiaurias raketų atakas. Karo mėnesį Rusija prieš mūsų miestus paleido per tūkstantį įvairių raketų. Surengė šimtus oro antskrydžių.

„Dar vasario 24 dieną kreipiausi į jus su visiškai suprantamu, logišku prašymu – padėti uždaryti mūsų dangų. Bet kokiu formatu. Apsaugoti savo žmones nuo Rusijos bombų ir raketų. Aiškaus atsakymo neišgirdome. Ukraina neturi galingų priešraketinių ginklų, ji turi žymiai mažesnę aviaciją nei Rusija, todėl jų pranašumas danguje yra lyg naudojant masinio naikinimo ginklus.O pasekmes matote šiandien – kiek žmonių žuvo, kiek taikių miestų sugriauta.Ukrainos kariuomenė jau mėnesį priešinasi nelygiomis sąlygomis! Ir tą patį kartoju jau mėnesį. Kad išgelbėtų žmones ir mūsų miestus, Ukrainai reikia be apribojimų karinės pagalbos. Kaip ir be apribojimų, Rusija prieš mus naudoja visą savo arsenalą. Sunaikina viską, kas gyva. Bet kokie objektai – nuo ​​gyvenamųjų pastatų iki bažnyčių, nuo maisto sandėlių iki universitetų, nuo tiltų iki ligoninių“, – į NATO kreipiasi Zelenskis.

Jis primena, kad dėl lėktuvų kreipėsi Ukraina.

„Kad neprarastume tiek daug žmonių. O jūs turite tūkstančius kovinių lėktuvų! Bet mums dar neduota nei vieno.Reikia tankų kad galėtume atblokuoti savo miestus, kurie dabar miršta Mariupolį, Berdjanską, Melitopolį ir kitus. Miestai, kuriuose Rusija laiko įkaitais šimtus tūkstančių žmonių ir dirbtinai sukelia badą – nei vandens, nei maisto, nei nieko.

Turite mažiausiai 20 tūkstančių tankų! Ukraina paprašė procento, vieno procento nuo visų jūsų tankų! Duok arba parduok mums. Bet aiškaus atsakymo dar neturime… Karo metu baisiausia – neturėti aiškių atsakymų į pagalbos prašymus.

Ukraina niekada nenorėjo šio karo. Ir jis nenori kovoti metų metus. Mes tiesiog norime išgelbėti savo žmones. Mes norime išgyventi! Tiesiog išgyvenk! Kaip ir bet kuri tauta, mes turime teisę tai daryti. Teisė gyventi. Teisė į šį vieną procentą“, – kalbėjo šalies vadovas”Ir aš nekaltinu NATO – noriu būti aišku. Tai ne jūsų kaltė. Ne jūsų raketos, ne jūsų bombos griauna mūsų miestus. Šį rytą, beje, buvo fosforo bombos. Rusijos fosforo bombos Vėl buvo žudomi suaugusieji ir vėl vaikai. Tik noriu, kad žinotumėte, jog Aljansas vis dar gali užkirsti kelią ukrainiečiams mirti nuo Rusijos smūgių, nuo Rusijos okupacijos, suteikdamas mums visus reikalingus ginklus.

Taip, mes nesame Aljanse. Ir aš tokių pretenzijų neteikiu. Tačiau ukrainiečiai niekada nemanė, kad Aljansas ir Aljanso valstybės skiriasi“, – pridūrė jis.”Kad gyvybės ir mirties klausimais galite būti jėga atskirai, bet kartu – ne. Kad NATO gali bijoti Rusijos veiksmų. Esu tikras, kad jau suprantate, kad Rusija negalvoja sustoti Ukrainoje. negalvoti ir nedarys.Ji nori eiti toliau.

Prieš rytines NATO nares. Baltijos šalys, Lenkija – tai tikrai. Ar tada NATO nustos apie tai galvoti, nerimauti, kaip Rusija reaguos? Kas gali būti tuo tikras? Ir ar tu tiki, kad 5 straipsnis gali veikti?“ – perspėja šalies vadovas

„Budapeštas mums nebeveikė. Mūsų Budapešto memorandumas. Tai neveikė taikos Ukrainoje.Ir aš jums pasakysiu nuoširdžiai – ir šiandien Budapeštas nesiekia taikos Ukrainoje. Taip, sulaukiame pagalbos iš atskirų Aljanso narių. As esu labai dekingas. Visi ukrainiečiai už tai nuoširdžiai dėkingi. Kiekvienam iš jūsų, kurie duodate tai, ką turite, palaikydami mus.Bet kaip su Aljansu? 5 straipsnio klausimas yra esminis. Tiesiog noriu, kad žinotumėte, ką apie tai galvojame. Ir nuoširdžiai linkiu, kad klystume vertindami ir abejodami. O kad taip būtų – kad tikrai turėtumėte labai stiprų aljansą. Jei klystame, pasaulis yra saugus. Bet jei neklystame nors vienu procentu, tai prašau persvarstyti savo požiūrį. Jūsų pačių įvertinimai. Ir tikrai pasirūpinkite saugumu, saugumu Europoje, taigi ir pasaulyje“, – tęsia jis.”Galite mums duoti vieną procentą visų savo lėktuvų. Vieną procentą visų savo tankų. Vieną procentą! Mes negalime jo tiesiog nusipirkti. Tokie pristatymai tiesiogiai priklauso tik nuo NATO sprendimo, beje, nuo politinių sprendimų.”

Kelių paleidimo raketų sistemos MLRS Priešlaiviniai ginklai. Oro gynybos įrenginiai. Ar įmanoma tokiame kare išgyventi be šito?”, – sako Ukrainos vadovas.”Taigi, kai visa tai pagaliau bus padaryta, tai suteiks mums, kaip ir jums, šimtaprocentinį saugumą. O mums reikia. Ir vienintelis dalykas, ko aš iš jūsų reikalauju… Po tokio karo mėnesio. Tai yra prašymas mūsų kariuomenės labui.Po tokio karo prieš Rusiją…Prašau,niekada,niekada daugiau nesakyk,kad mūsų kariuomenė neatitinka NATO standartų.Mes parodėme, ką gali mūsų standartai. Ir kiek mes galime duoti bendram saugumui Europoje ir pasaulyje. Kiek mes galime padaryti, kad apsisaugotume nuo agresijos prieš viską, ką vertiname, ką vertinate jūs. Tačiau NATO dar turi parodyti, ką Aljansas gali padaryti, kad išgelbėtų žmones. Parodykite, kad tai yra galingiausia gynybos asociacija pasaulyje. Ir pasaulis laukia ir Ukraina laukia.Laukiam tikrų veiksmų. Tikros saugumo garantijos. Iš tų, kurių žodžiu verta pasitikėti. Ir kieno veiksmai gali išlaikyti ramybę“, – sakė jis.”Tikrai. Visi pasiūlymai yra ant stalo. Mūsų poreikiai yra ant stalo. Mums reikia pasaulio nedelsiant. Atsakymai priklauso nuo jūsų. Dėkoju tiems, kurie mums padeda! Dėkoju jums!” – reziumuoja valstybės vadovas.

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!