Ukrainietė siunčia žinią Rusijoje esančiai savo mamai: „Kai tu man sakai, kad pas mus niekas nevyksta, štai mano namas“

Naujienos

Okupantų teroras Ukrainoje tęsiasi. Rusijos pajėgos iš oro, jūros ir sausumos bombarduoja Ukrainos miestus ir, kaip skelbiama, ruošia didelę ataką prieš sostinę Kyjivą. Nikolajevo ir Charkivo gyvenamieji rajonai po naktinių antskrydžių kone sulyginti su žeme – gatvėse žuvusių civilių kūnai.

Ukrainiečiai bando kontratakuoti, teigė sunaikinę rusų karinį laivą prie Odesos, bent 30 priešo sraigtasparnių ir daugybę kitos technikos. Šį rytą pleškėjo ir daugiabutis Mykolajive, Ukrainos pietuose, šalia jo buvę žmonės pasakojo, kas įvyko.

„Broliukai iš Rusijos ir pas mus atėjo. Mykolajivas“, – vaizdo įraše, kuriuo pasidalino, kalbėjo ukrainietis.

Namų netekusi Mykolajivo gyventoja taip pat pasiuntė žinią Rusijoje esančiai ir V. Putino propagandos apakintai mamai.

„Miela mama, kai tu man sakai, kad pas mus niekas nevyksta, štai mano namas. Tu matai? Tu čia buvai, tu matei mano namus. Prašau, pažiūrėk. Mes sėdime rūsiuose, nes pas mus tiesiog…“, – piktai kalbėjo ukrainietė.

Apšaudymai tęsėsi

Civilių Mykolajive apšaudymai tęsėsi visą dieną, tačiau čia pat ukrainiečiai fiksavo ir okupantų praradimus. Ukrainos kariškiai pasakojo, kad prie Mykolajivo sunaikino iš viso tris Rusijos pajėgų kolonas ir gausybę į miestą nukreiptos rusų karinės technikos.

Be to, ukrainiečiai skelbė naktį smogę rusų užimtam aerodromui pietinėje Chersono srityje ir sunaikinę 30 priešo sraigtasparnių, tačiau kol kas tokios didelės okupantų netektys nepatvirtintos.

Savo ruožtu Odesą ginantys Ukrainos kariai skelbė naktį pataikę į karinį priešo laivą.

„Pataikė, pataikė. Ruskij karabli, …“, – iš džiaugsmo šaukė ukrainietis.

Nepaisant to, okupantų sunkiosios artilerijos smūgiai naktį nenustojo drebinti Charkivo, o išaušus, prie okupantų sprogmenų suniokotų daugiabučių buvo rasti civilių kūnai.

„Tik teroras“

Naktį Charkive V. Putino orda apšaudė ne tik gyvenamuosius namus, bet ir universitetą, taip pat televizijos bokštą.

„Naktį okupantai smogė Mykolajivui. Tiesiai į gyvenamuosius rajonus. Iš reaktyvinės artilerijos. Smogė ir Charkivui. Taikaus miesto miegamiesiems rajonams ir kitiems mūsų miestams. Jokio karinio tikslo, tik teroras“, – apie įvykius kalbėjo Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

V. Zelenskis kaltino Rusijos pajėgas sąmoningomis ukrainiečių žudynėmis.

„Neatleisime už beginklių žmonių žudymą, už infrastruktūros naikinimą. Neatleisime. Tūkstančių tūkstančiai kenčiančiųjų. Ir Dievas neatleis. Nei šiandien. Nei rytoj. Niekada. Ir vietoje atleidimo ateis Teismo diena“, – sakė V. Zelenskis.

Paryčiais galingas sprogimas nugriaudėjo Luganske. Rusai skelbė, kad čia ukrainiečių raketa smogė į jų naftos produktų saugyklą, tačiau toks teiginys – kol kas nepatvirtintas.

Vakar su žeme Vinicos oro uosto apylinkes sulygino aštuonios atskriejusios okupantų raketos. Gelbėtojai skelbė griuvėsiuose jau radę 9 žuvusiuosius, 6 žmones pavyko išgelbėti.

Ukrainos ginkluotosios pajėgos teigė, kad dvyliktąją karo dieną okupantai bombardavo Ukrainos miestus iš oro, sausumos ir jūros. Įnirtingiausi mūšiai pietuose vyksta ties Mykolajivu ir Mariupoliu, rytuose – ties Charkivu.

„Okupantai ir toliau naudojasi Baltarusijos aerodromais, vykdydami oro antskrydžius prieš Ukrainą. Veikdami klastingai, okupantai pažeidžia tarptautinės humanitarinės teisės taisykles, apšaudo civilius, „žaliuosius koridorius“, paima įkaitais moteris ir vaikus, miestų gyvenamuosiuose rajonuose dislokuoja techniką, amuniciją, dirbtinai sukuria humanitarinę krizę okupuotose gyvenvietėse“, – sakė ŠND vadas

Dar intensyvesniam puolimui ruošiasi ir sostinė Kyjivas, nes prie miesto vis labiau artėja priešų tankai, tačiau prie Brovarų, mažiau nei už 30-ies kilometrų nuo Kyjivo Ukrainos kariai taikliai šaudė į priešo koloną, kuri – užsidegė.

„Padegėm du tankus. Gražuoliai. Šlovė Ukrainai“, – džiaugėsi kariai.

Sostinės meras teigė, kad ruošiasi nuožmioms kovoms.

„Prie Kyjivo tęsiasi nuožmios kovos. Su ypatingu įniršiu priešas naikina Bučią, Hostomelį, Vorzelį, Irpiną ir tikslingai žudo civilius“, – sakė Kyjivo meras Vitalijus Klyčko.

Prisijungė ir užsieniečiai

Ukrainiečiai ginklais naudotis apmokė ir prie jų prisijungusius užsieniečius – britą ir meksikietį. Iš viso tokių savanorių iš kitų šalių Ukrainoje jau apie 20 tūkstančių.

„Kovoju už demokratiją, nes demokratija yra vertybė ir vienas žmogus negali jos nuspręsti atimti iš kitos šalies“, – teigė savanoris.

O V. Putino karo generolai ir toliau gąsdina Ukrainos kaimynes, kurios neva priima Kyjivo karinius orlaivius, tačiau tokius generolų teiginius šalys neigia.

„Mes puikiai žinome apie Ukrainos karinius lėktuvus, kurie skrido į Rumuniją ir kitas šalia esančias šalis. Įspėjame, kad šių šalių aerodromų panaudojimas Ukrainos karinių orlaivių bazavimuisi ir tolesnis orlaivių panaudojimas prieš Rusijos ginkluotąsias pajėgas gali būti vertinamas kaip šių valstybių įsitraukimas į ginkluotą konfliktą“, – sakė Rusijos gynybos ministerijos atstovas Igoris Konašenkovas.

Savo ruožtu Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznikovas skelbė apie Vakarų pažangą Ukrainai tiekiant ginklus ir šaudmenis. Minėtų teiginių jis nedetalizavo, tačiau žadėjo staigmeną V. Putino pajėgoms ir pridūrė, kad Ukrainos kariai bus saugesni – per pastarąsias tris dienas jiems į Ukrainą jau pristatyta daugiau nei 50 tūkstančių šalmų ir liemenių.

Visą reportažą žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.

TV3.LT redakcijos sprendimu prie šio straipsnio komentavimas yra išjungtas

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!