Ukrainietės liudijimas: Rusijos kariai nušovė vyrą ir girti prievartavo moterį, kol sūnus slėpėsi, siaubas!

Naujienos

Natalija pristatomos ukrainietės liudijimas gali būti vienas pirmųjų Hagos teismui nagrinėjant Rusijos vykdomus karo nusikaltimus. Leidiniui „The Times“ moteris papasakojo, kaip į jos namus įsiveržę rusų kariai nušovė vyrą, o pačią moterį prievartavo, kol jos mažametis sūnus verkė pasislėpęs katilinėje.

Natalijos bylą pristatė Ukrainos generalinė prokurorė Iryna Venediktova.

33 m. Natalijos vardu įvardinta moteris teigia, kad rusų kariai į jos namus Kyjivo priemiestyje įsiveržė kovo 9 dieną, nors ant vartų kabojo baltas lapas, kuriuo šeima norėjo parodyti, kad pastate gyvena tik civiliai.

Šeima buvo priversta išeiti iš namo pakeltomis rankomis, kai kariai nušovė jų šunį. Anot moters, dalinio vadas, prisistatęs Michailo Romanovo vardu, atrodė išgėręs, jis buvo sudaužęs šeimos automobilį, kad žmonės negalėtų pasprukti.

Sutemus moteris lauke išgirdo šūvį ir pamatė jos sutuoktinio 35-erių Andrejaus kūną namo kieme.

„Jaunesnis vyriškis (Rusijos karys) pridėjo man ginklą prie galvos ir pasakė: nušoviau tavo vyrą, nes jis nacis“, – „The Times“ pasakojo moteris.

Tuo metu jų 4-erių sūnus, pristatytas Oleksijaus vardu, slėpėsi namo katilinėje ir apie įvykius nežinojo.

Rusijos karys liepė moteriai „užsičiaupti, kitaip atvesiu tavo vaiką ir parodysiu namie ištaškytas jo motinos smegenis“.

Anot Natalijos, tuomet Rusijos karys liepė jai nusirengti, tada 2 kariai ją pakaitomis prievartavo.

„Jiems nerūpėjo, kad mano sūnus verkia katilinėje. Visą tą laiką jie laikė ginklą man prie galvos ir mane menkino: kaip tau patinka, kaip ji čiulpia? Nužudykime ją ar palikime gyvą?“ – pasakojo moteris.

Kariams pasišalinus, moteris rado savo vaiką suparalyžiuotą baimės katilinėje. Tačiau už maždaug 20 min. kariai grįžo ir darkart ją išprievartavo, nors buvo tokie girti, kad vos pastovėjo ant kojų, pasakojo moteris.

Tuomet jie užmigo krėsluose. Pas sūnų į katilinę nuėjusi moteris jį perspėjo, kad jiedu turi kuo greičiau pabėgti, kitaip bus nužudyti.

„Kol atidarinėjau vartus, mano sūnus stovėjo šalia savo tėvo kūno, bet buvo tamsu, (…) jis nesuprato, kad ten jo tėvas“, – pasakojo Natalija.

Motinai su sūnumi pavyko saugiai pasitraukti į Ternopylį, iš kur ji telefonu ir kalbėjosi su „The Times“. Anot Natalijos, jos sūnus vis dar nežino, kas nutiko šeimai.

Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba patvirtino, jog Kyjivas siekia, kad Rusija būtų teisiama už karo nusikaltimus, įskaitant ir prievartavimus.

Šaltinis: lrt.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!