Ukrainoje karas trumpai ir aiškiai: svarbiausi antradienio įvykiai

Naujienos

Tryliktoji Rusijos invazijos į Ukrainą diena. Atominės energetikos specialistams neramu, kad Rusijos pajėgos Ukrainoje apgadino dar vieną branduolinį objektą. Portalas tv3.lt trumpai ir aiškiai pateikia svarbiausius šios dienos karo įvykius.

Antradienis

► Rusijos valdžia uždraudė išvežti iš šalies vakarietiškus medicinos produktus. Kalbama apie tuos gaminius, kurie buvo importuoti iš šalių, jau paskelbusių Rusijai sankcijų, ir tuos, kurie šiuo metu yra importuotojų sandėliuose ar muitinėje.

► Pasaulio banko vykdomoji taryba patvirtino skubios finansinės paramos Ukrainai paketą – iš viso 723 mln. JAV dolerių.

► Antradienį pamažu pradėta evakuoti stipriai apšaudyto Irpinės miesto (Kijevo vakaruose) gyventojus. Tai patvirtino regiono vadovas Oleksijus Kuleba. 9.30 val. jau buvo evakuota daugiau nei 150 žmonių.

► Ukrainos ginkluotosios pajėgos skelbia, kad nuo karo pradžios nukovė daugiau nei 12 tūkst. Rusijos karių.

► Ukrainai ir Rusijai pavyko susitarti dėl humanitarinio koridoriaus Sumuose, kuris turėtų būti atidarytas antradienio rytą. Ankstesni Rusijos pažadai atverti humanitarinius koridorius baigdavosi civilių apšaudymu.

► Rusija pergrupuoja savo karines pajėgas, ruošdamasi šturmuoti Kyjivą, skelbia Ukrainos ginkluotosios pajėgos.

► Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas gali sustiprinti savo karines ambicijas ir mesti iššūkį NATO Baltijos jūros šalyse – Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, jei nebus sustabdytas Ukrainoje, perspėjo Europos Komisijos viceprezidentas Valdis Dombrovskis.

► Naktį iš pirmadienio į antradienį Rusijos karinės pajėgos bombardavo civilių gyvenamas vietas Sumuose, žuvo mažiausiai 18 žmonių, tarp jų – ir du vaikai.

► Kremlius pagrasino nutraukti dujų tiekimą Europai ir perspėjo, kad naftos kaina gali pakilti iki 300 USD už barelį.

► Per kautynes Charkive, antrame pagal dydį Ukrainos mieste, buvo nukautas aukštas Rusijos generolas majoras Vitalijus Gerasimovas. Jis buvo pirmasis Rusijos 41-osios armijos vado pavaduotojas.

► Rusija antradienį atvers humanitarinius koridorius ir leis civiliams evakuotis iš kelių užpultos Ukrainos miestų, įskaitant sostinę Kyjivą ir uostamiestį Mariupolį, pranešė šalies naujienų agentūros. Iki šiol visi pažadai saugiai evakuoti civilius buvo melagingi.

► Charkive apšaudymo metu buvo apgadintas branduolinių tyrimų objektas, teigiama Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) pranešime.

Svarbiausi pirmadienio įvykiai

► Vokietijos kancleris Olafas Scholzas perspėjo neuždrausti naftos ir dujų importo iš Rusijos, Vakarams taikant sankcijas Maskvai dėl jos invazijos į Ukrainą, sakydamas, kad tai gali kelti pavojų Europos energetiniam saugumui.

► Lenkija nesiuntė ir nesiųs savo naikintuvų į Ukrainą, kad paremtų šalies gynybą nuo Rusijos, pranešė Lenkijos vyriausybės pareigūnai.

► Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas pasirašė įsaką, kuris leidžia dislokuoti NATO kariuomenės pajėgas šalies vakaruose, o taip pat transportuoti ginkluotę per Vengrijos teritoriją į kitas NATO valstybes.

► Europos Sąjunga ruošia naują sankcijų Rusijai paketą, į kurį gali būti įtraukti uostai ir laivai, karinių technologijų eksportas, įtraukta daugiau fizinių asmenų.

► Nuo karo pradžios žuvo daugiau nei 11 tūkst. Rusijos karių, teigia Ukrainos ginkluotosios pajėgos. Tvirtinama, kad Ukrainos kariai sunaikino 46 lėktuvus, 68 sraigtasparnius, 251 tanką, 999 šarvuočius, 117 artilerijos pabūklus, 50 raketų sistemų, 3 laivus, 454 mašinas, 60 kuro cisternų, 7 bepiločius orlaivius, 18 priešraketinės gynybos sistemas.

► Ukraina atsisako naudotis humanitariniais koridoriais, kuriuos pasiūlė Rusija. Rusija siūlė civilius evakuoti į Rusiją ir Baltarusiją.

► Rusijos kariuomenė nušovė Hostomelio merą (Kyjivo sritis) Jurijų Prilipką. Skelbiama, kad vyras buvo nužudytas dalindamas maistą ir vaistus.

► Iš viso nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios į Lenkiją pabėgo apie 1,067 mln. ukrainiečių, o 142 300 atvyko vien sekmadienį, pranešė Lenkijos sienos apsaugos tarnyba.

► Rusijos pajėgos artilerijos ugnimi atakavo Ukrainos miestą Mykolajivą.

► Luhanske ankstyvą rytą nugriaudėjo sprogimas. Užsidegė naftos saugykla.

► Rusijos pajėgos toliau rengia raketų ir artilerijos atakas iš Baltarusijos į gyvenvietes Ukrainoje, praneša Ukrainos kariuomenė.

► Rusijoje mažmenininkai ribos būtiniausių maisto produktų pardavimą, kad suvaržytų spekuliavimą juodojoje rinkoje ir užtikrintų prekių įperkamumą.

► Mokėjimo kortelių milžinės „Visa“ ir „Mastercard“ šeštadienį paskelbė stabdančios veiklą Rusijoje.

UKRAINOS ŽINIŲ KANALO „UKRAINA 24“ RETRANSLIACIJA:

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!