Ukrainos ambasadorius neabejoja: „Rusija tikrai ruošiasi pulti Lenkiją“

Naujienos

Ukrainos ambasadorius Lenkijoje Andrijus Deščycia neabejoja, kad artimiausiu metu galima tikėtis Rusijos agresijos prieš Lenkiją ar kitas Europos Sąjungos šalis.

„Manau, kad taip, Rusija ruošiasi pulti Lenkiją. Diplomatinės atstovybės, įskaitant Rusijos ambasadą Varšuvoje, tikriausiai turi tokią informaciją. Ir slepia savo pėdsakus“, – interviu leidiniui „European Pravda“ sakė Ukrainos ambasadorius Lenkijoje.

A. Deščycia paminėjo šią savaitę virš Rusijos ambasados Varšuvoje pastebėtus rūkstančius dūmus. Panašūs dūmai virš Rusijos Federacijos ambasados Kyjive buvo pastebėti Rusijos invazijos į Ukrainą išvakarėse.

„Aišku, kodėl jie tai daro. Jei būtų buvę informacijos ir dokumentacijos, kuri Lenkijai nebūtų padariusi jokios žalos, jos nedegintų, net jei reikėtų palikti ambasadą.

Bet jei dokumentuose ar archyve ambasadoje yra įrodymų apie bet kokią ardomąją Rusijos diplomatų veiklą Lenkijoje, tai yra rimtas kaltinimas ir rimtas argumentas, kuris vėliau gali būti panaudotas tarptautiniame baudžiamajame teisme prieš Rusiją“, – pastebėjo A. Deščycia.

Jis mano, kad Rusija dabar bando sukurti pretekstą panaudoti ginklus Lenkijoje.

„Rusijai reikėjo bent kažkokių dingsčių įsiveržti į Ukrainą. Tačiau norint patekti į Europos Sąjungos ir NATO narę Lenkiją reikia daug rimčiau ruoštis. Rusija turi turėti rimtų argumentų, kodėl ji ketina pulti Lenkiją“, – sakė diplomatas.

Tokia priežastis galėtų būti Rusijos ambasados pastato sunaikinimas.

„Tuomet šiuo pretekstu Rusija siųstų specnazą (specialiąsias pajėgas) jos apsaugoti. Tokios operacijos metu vyksta provokacija, žūsta rusų karys, o tada Rusija turi pagrindo siųsti savo karius“, – pridūrė galimą scenarijų nubraižė A. Deščycia.

Jis patikslino, kad Lenkijos vyriausybė šiuo metu stengiasi šią riziką sumažinti.

„Jūs žinote, kad Lenkijos vyriausybė nusprendė išsiųsti iš šalies apie 40 Rusijos diplomatų, kurie užsiėmė šnipinėjimu ir sabotažu. Ir tai patvirtina, kad Lenkija daro viską, kas įmanoma, kad karas neplistų jos teritorijoje ir sustabdytų galimą provokaciją iš Rusijos specialiųjų tarnybų“, – tvirtino ambasadorius.

Lenkijos vidaus reikalų ministras Mariuszas Kaminskis trečiadienį pranešė, kad „iš šalies išsiųsti 45 Rusijos šnipai, apsimetinėję diplomatais“.

„Likviduojame mūsų šalyje veikiantį Rusijos specialiųjų tarnybų tinklą“, – parašė ministras socialiniame tinkle „Twitter“.

Šaltinis: tv3.lt

 

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!