Ukrainos ministras teigia, kad į Ukrainą kovoti su Rusija išvyko 20 tūkst. užsienio savanorių

Naujienos

Maždaug 20 tūkst. tarptautinių savanorių išvyko į Ukrainą, kad prisijungtų prie kovos su įsiveržusiomis Rusijos pajėgomis, sekmadienį pranešė aukštas Ukrainos pareigūnas.

„Šis skaičius dabar yra apie 20 tūkstančių. Jie daugiausia atvyksta iš Europos šalių”, – JAV transliuotojui CNN sakė užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba. „Daugelis žmonių pasaulyje nekenčia Rusijos ir to, ką ji darė pastaraisiais metais, tačiau niekas nedrįso atvirai prieštarauti ir kovoti“, – sakė jis. „Taigi, kai žmonės pamatė, kad ukrainiečiai kovoja, kad ukrainiečiai nepasiduoda, daugelis jautė motyvaciją stoti į kovą“ ir priversti Rusiją atsakyti už savo invaziją.

Tačiau nors aukščiausias Ukrainos diplomatas teigė suprantantis užsieniečių norą prisidėti prie kovos vietoje, svarbiausia gauti „tvarią, politinę, ekonominę ir karinę paramą“ iš viso pasaulio. „Ir mums reikia JAV vadovavimo, ypatingą dėmesį skiriant oro gynybai“, – sakė D. Kuleba.

Praėjusio mėnesio pabaigoje, prasidėjus invazijai, Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis atvirai pakvietė užsieniečius į savo šalį prisijungti prie Tarptautinio legiono, kuris kartu su ukrainiečiais kovotų prieš rusus. Savanoriai buvo kviečiami kreiptis į Ukrainos ambasadas savo šalyse.

Danija uždegė žalią šviesą savo piliečiams imtis ginklų Ukrainoje. Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorė Liz Truss davė panašų leidimą Jungtinės Karalystės piliečiams, tačiau jai sekmadienį prieštaravo šalies ginkluotųjų pajėgų vadas admirolas Tony Radakinas, sakęs, kad britų kova su Rusija Ukrainoje yra „neteisėta ir nenaudinga“.

Šaltinis: respubika.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!