Ukrainos Prezidentas reiškia užuojautą dėl Kvedaravičiaus žūties: jis nufilmavo filmą apie taikųjį Mariupolį, o dabar ir jo gyvybė ten atimta

Kitos Naujienos

„Šiandien pareiškiau užuojautą Lietuvos Respublikos prezidentui ir visai lietuvių tautai dėl Rusijos okupantų Mariupolyje žiauriai nužudyto visame pasaulyje žinomo dokumentinių filmų kūrėjo Manto Kvedaravičiaus“, – teigia Volodymyras Zelenskis.

„2016-tais metais jis nufilmavo filmą apie mūsų taikųjį Mariupolį, kuris neseniai buvo įsuktas į Donbaso karo priešakines linijas. O dabar ir jo paties gyvybė ten atimta. Amžiną jam atilsį“, – kalbėjo Ukrainos prezidentas.

Ukrainoje nužudyto M. Kvedaravičiaus palaikai atvežti į Lietuvą. Kai tai pavyko padaryti, ukrainiečių žurnalistė, režisieriaus bičiulė Albina Lvutina socialiniame tinkle „Facebook“ patikslino jo mirties aplinkybes.

M. Kvedaravičius Mariupolyje buvo rusų kareivių suimtas ir nužudytas. Visas detales turėtų nustatyti nepriklausomi ekspertai. Lietuvos prokuratūra tyrimą dėl Rusijos nusikaltimų Ukrainoje pradėjo kovo pradžioje.

1976 metais gimęs M. Kvedaravičius 2011-aisiais sukūrė apdovanojimų pelniusį dokumentinį filmą apie karo nualintą Čečėniją ir nuolat dingstančius jos gyventojus „Barzakh“. 2016 metais režisieriaus dokumentinis filmas „Mariupolis“ pateko į Berlyno kino festivalį.

2019 metais pirmasis jo vaidybinis filmas „Partenonas“ buvo išrinktas į Venecijos kino festivalio konkursinę programą „Kino kritikų savaitė“.

Šaltinis: lrt.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!