Ukrainos Prezidentas rėžė viską Jungtinėms Tautoms: jeigu galite tik kalbėti – išsiformuokite

Kitos Naujienos

Ukrainos prezidentas, kreipdamasis į Jungtinių Tautų Organizaciją, negailėjo aršios kritikos dėl neveiksnumo krizės atveju. Jis taip pat pažymėjo, kad jeigu valstybių požiūris į šalių saugumą išliks toks pats, tai ilgainiui Jungtinių Tautų Organizaciją bus galima uždaryti.

„Jeigu situacija tęsis, tai šalys remsis tik ginklo galia, kad užtikrintų savo saugumą, o JT bus galima paprasčiausiai uždaryti. Ponios ir Ponai, ar jūs pasirengę uždaryti JT? Jeigu ne, tai reikia nedelsiant veikti. Reikia vykdyti reformą, kad Veto teisė netaptų teise žudyti“, – aiškino Ukrainos prezidentas.

Jo teigimu, dabar svarbiausia yra performuoti JT sistemą, pareiškė V. Zelenskis ir pasiūlė surengti konferenciją Kijeve, kur būtų galima aptarti, kaip reformuoti pasaulinę saugumo sistemą.

„Jeigu jūs nežinote kaip priimti tokius sprendimus, tai turite du kelius – arba pašalinti Rusiją, kaip karo šaltinį, kad Rusija neblokuotų sprendimų, kurie yra susiję su jos pačios agresija, ir tuomet mes padarysime viską, kad būtų taika. Antras variantas – išsiformuokite. Jeigu be kalbų jūs nieko daugiau nesugebate, tai kito varianto nėra. Ukrainai reikia taikos. Europai reikia taikos, visam pasauliui reikia taikos“, – aiškino V. Zelenskis.

Zelenskis: nėra tokio nusikaltimo, kurio jie nebūtų padarę

Kalbėdamas apie Rusijos veiksmus Ukrainoje, prezidentas Volodymyras Zelenskis atkreipė dėmesį į barbariškumus, su kuriais susidūrė vietos gyventojai.

„Vakar grįžau iš mūsų Bučos miesto, netoli Kyjivo, kurį neseniai išlaisvinome nuo Rusijos kariuomenės. Nėra tokio nusikaltimo, kurio jie nebūtų padarę. Rusijos kariuomenė ieškojo ir tikslingai žudė kiekvieną, kuris tarnavo šaliai. Jie šaudė ir žudė moteris šalia jų namų, kuomet jos tiesiog bandė paskambinti kam nors gyvam, jie išžudė ištisas šeimas, suaugusius ir vaikus, ir jie degino kūnus“, – pasakojo jis.

Ukrainos prezidentas pažymėjo, kad Rusijos kariuomenės veiksmai niekuo nesiskiria nuo ISIS teroro.

„Jie vykdė nuoseklią etninės ir religinės įvairovės naikinimo politiką, tada kurstė karus ir sąmoningai vedė juos taip, kad nužudytų kuo daugiau paprastų civilių“, – aiškino jis.

Jis taip pat pažymėjo, kad kreipiasi į JT Rusijos aukų vardu.

„Kai kurie iš jų buvo sušaudyti gatvėse, kiti buvo įmesti į šulinius, ir todėl numirė. Jie kentėjo. Jie žuvo savo butuose, granatų susprogdintuose namuose. Civilius gyventojus, sėdinčius savo automobiliuose, tankai traiškė tik savo malonumui. Jie pjovė galūnes, perrėžė gerkles. Moterys buvo išprievartautos ir nužudytos jų vaikų akivaizdoje. Jų liežuviai buvo ištraukti tik todėl, kad agresoriai nenorėjo jų girdėti“, – Jungtinėse Tautose pasakojo V. Zelenskis.

Šaltinis: tv3.lt

 

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!