Ukrainos prezidentas V.Zelenskis prašo Bideno daugiau paramos Ukrainai

Naujienos

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sekmadienį sakė, kad kalbėjosi telefonu su savo kolega iš JAV Joe Bidenu ir aptarė finansinę paramą ir sankcijas Rusijai, Ukrainai patiriant vis intensyvesnį Maskvos puolimą.

„Vykstant nuolatiniam dialogui, turėjau dar vieną pokalbį su @POTUS, – tviteryje parašė V. Zelenskis, turėdamas galvoje JAV prezidentą. – Į darbotvarkę buvo įtraukti saugumo, finansinės paramos Ukrainai ir sankcijų Rusijai tęsimo klausimai.“

Baltųjų rūmų pranešime apie pusvalandį trukusį pokalbį sakoma, kad J. Bidenas pabrėžė veiksmus, kurių ėmėsi jo administracija ir sąjungininkai, kad „padidintų Rusijos išlaidas už jos agresiją Ukrainoje“.

Joe Bidenas Baltuosiuose rūmuose

Jis taip pat atkreipė dėmesį į privačių bendrovių, tokių kaip mokėjimo kortelių milžinės „Visa“ ir „MasterCard“, sprendimus stabdyti veiklą Rusijoje, atsiriboti nuo Maskvos dėl jos vasario 24 dieną pradėto karo Ukrainoje.

Keliomis valandomis anksčiau Ukrainos vadovas vaizdo ryšiu kreipėsi į JAV įstatymų leidėjus, prašydamas toliau teikti pagalbą jo apgultai šaliai ir įtraukti Rusijos naftos importą į juodąjį sąrašą.

Amerikiečių įstatymų leidėjai pažadėjo papildomą 10 mlrd. dolerių (9,1 mlrd. eurų) pagalbos paketą, tačiau Baltieji rūmai kol kas atmetė galimybę įtraukti į sankcijas Rusijos naftos ir dujų sektorių, baimindamiesi, kad tai padidintų kainas ir pakenktų JAV vartotojams, kuriuos ir taip slegia rekordinė infliacija.

Rusijos karas Ukrainoje

Vakarų sąjungininkės į Ukrainą siunčia ginklus, šaudmenis ir lėšas, taip pat jos įvedė plataus masto sankcijas Maskvai.

Praėjusią savaitę Vašingtonas nusprendė Kijyvui skirti 350 mln. dolerių (320 mln. eurų) vertės papildomos karinės pagalbos – tai didžiausias toks paketas JAV istorijoje.

Karas Ukrainoje. Suniokota mokykla Žytomyre

Savaitgalį lankydamas Ukrainos pabėgėlius Lenkijos pasienyje, JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas sakė, kad Vašingtonas siekia suteikti 2,75 mlrd. dolerių (2,5 mlrd. eurų) humanitarinei krizei spręsti, iš Ukrainos pabėgus beveik 1,4 mln. civilių gyventojų.

Zelenskis padėkojo E. Muskui už pagalbą ir palydovinę paramą

V. Zelenskis padėkojo technologijų milijardieriui Elonui Muskui už paramą Ukrainai teikiant palydovinio interneto paslaugą „Starlink“.

„Kitą savaitę gausime dar vieną „Starlink“ sistemų, skirtų sunaikintiems miestams, partiją“, – tviteryje parašė V. Zelenskis, dėkodamas E. Muskui už „Ukrainos palaikymą žodžiais ir darbais“. Ukrainos lyderis sakė, kad per pokalbį su E. Musku jiedu taip pat „aptarė galimus kosmoso projektus“. „Bet apie tai kalbėsimės po karo“, – pridūrė V. Zelenskis.

Elonas Muskas

„SpaceX“ įmonės sukurta „Starlink“ padės ukrainiečiams gauti prieigą prie interneto, jei telekomunikacijų tinklai sugestų arba būtų sunaikinti dėl karo veiksmų. Palydovinė interneto paslauga apima interneto duomenų perdavimą į kosmosą radijo signalais. Antžeminės stotys planetoje transliuoja signalus į orbitoje esančius palydovus, kurie siunčia duomenis atgal naudotojams Žemėje. „Starlink“ valdo daugiau nei 2 tūkst. palydovų ir visame pasaulyje turi antžemines stotis, vadinamas vartais, kurios tiekia internetą.

Šaltinis: lrt.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!