Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pasveikino Lietuvą Kovo 11-osios proga.

Naujienos

Zelenskis Kovo 11-osios proga pasveikino Lietuvą: „Esame labai dėkingi“

Sveikinimu Ukrainos prezidentas pasidalijo „Twitter“ paskyroje.

„Sveikiname broliškus Lietuvos žmones Nepriklausomybės dienos proga! Esame labai dėkingi už plataus masto pagalbą ir paramą kare su užpuoliku, kurią suteikė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ir visi Lietuvos žmonės.

Jūsų šventė yra mūsų šventė! Mūsų pergalė yra jūsų pergalė“, – socialinių tinklų žinutėje rašė jis.

Nepriklausomybės atkūrimo metines švenčianti Lietuva išreiškė paramą Ukrainai

Penktadienį Lietuvoje minimos 32-osios nepriklausomybės atkūrimo metinės, tačiau tęsiantis Rusijos karinei invazijai į Ukrainą, tą dieną daug dėmesio skirta ukrainiečių kovai dėl laisvės.

Minint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą, adėtos gėlės prie Kovo 11-ajai skirto paminklo „Žinia“ Nepriklausomybės aikštėje Vilniuje, Seimo Kovo 11-osios Akto salėje vyko šventinis posėdis ir Valstybės Nepriklausomybės stipendijos įteikimo ceremonija, vidurdienį Nepriklausomybės aikštėje tradiciškai buvo pakeltos trijų Baltijos valstybių vėliavos.

Po šios ceremonijos kariuomenės Garbės sargybos kuopa ir orkestras žygiavo Gedimino prospektu nuo Nepriklausomybės iki Katedros aikštės, vyko eitynės „Nepriklausomybės atkūrimo kelias“. Lietuvos šauliai, ukrainiečių bendruomenės Lietuvoje nariai ir vilniečiai nešė 200 metrų Lietuvos trispalvės ir 200 metrų Ukrainos vėliavos juostas.

Nepriklausomybės aikštėje priesaikas davė nauji Lietuvos šaulių sąjungos nariai.

Pavakary nuo Katedros aikštės Vilniuje pajudės tradicinės patriotinės Kovo 11-osios eitynės. Jų organizatoriai ragina palaikyti dėl laisvės kovojančius ir žūstančius ukrainiečius, užtvindyti sostinės centrą trispalvėmis ir Ukrainos vėliavomis.

Vakare Katedros aikštėje Vilniaus miesto savivaldybė su nevyriausybinėmis organizacijomis organizuoja vienybės ir solidarumo akciją su Ukraina „Laisvė Šviečia“.

„Planuojama, kad tai bus didžiausias per visą šalies nepriklausomybės laikotarpį Vilniuje įvykęs vienybės ir solidarumo renginys. Jis skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti ir šiuo metu už laisvę kovojančiai Ukrainai paremti“, – teigiama savivaldybės pranešime.

1990 metų kovo 11 dieną Aukščiausioji Taryba-Atkuriamasis Seimas paskelbė, kad atkuriama nepriklausoma Lietuvos valstybė.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!