Ukrainos prezidentas: Zelenskis pasmerkė 52 vaikus nužudžiusius Rusijos karius: „Niekada to nepamiršime“

Naujienos

Praėjus kelioms valandoms po kreipimosi į Jungtinės Karalystės parlamentą, Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paskelbė vaizdo įrašą, kuriame pasveikino JAV ir JK sprendimą drausti naftos iš Rusijos importą. Kartu jis pasmerkė šalį okupuoti bandančią Rusiją ir jos karius, kurie, apšaudydami civilius, jau nužudė mažiausiai 52 vaikus.

Ukrainos lyderio teigimu, JAV ir JK sprendimas boikotuoti rusišką naftą padės užtikrinti, kad Rusija nebeturėtų pinigų karui.

„Arba Rusija gerbia tarptautinę teisę ir nekariauja, arba neturės pinigų karams pradėti. Bus rasta dar viena degalinė. Bet kalba ne tik apie pinigus. Draudimas importuoti rusišką naftą į JAV susilpnins teroristinę valstybę ekonomiškai, politiškai ir ideologiškai, nes kalbama apie laisvę ir ateitį, į kurią keliauja visas pasaulis“, – naujausioje savo kalboje sakė V. Zelenskis.

„Pažiūrėkite, pasaulis netiki Rusijos ateitimi, apie tai nekalba. Nėra nė vieno žodžio, nė vienos perspektyvos. Jie kalba apie mus, mums padeda. Jie pasiruošę mums padėti atsistatyti po karo. Visa tai, – nes pasaulis pamatė, kaip Ukrainos žmonės didvyriškai gynėsi“, – tęsė Ukrainos prezidentas.

V. Zelenskis dėkojo „Ukrainos draugams“ už paramą ir ragina kitus sekti „JAV, JK, ES, Australijos, Kanados, Japonijos ir kitų laisvų šalių“ pavyzdžiu. Jis taip pat atkreipė dėmesį į Rusijoje prieš karą rengiamus protestus.

„Esu dėkingas rusams, kurie palaiko Ukrainą ir kasdien išeina į gatves, ir kovoja už mus ir save. Jie kovoja už taiką. Karas turi baigtis. Būtina sėsti prie derybų stalo, bet dėl sąžiningų ir esminių pokalbių ir žmonių interesų, o ne senų žmogžudiškų siekių“, – sakė V. Zelenskis.

Jis apgailestavo, kad Rusijos invazija į Ukrainą nusinešė jau 52 vaikų gyvybes.

„Per 13 karo dienų – 50 nužudytų ukrainiečių vaikų. Po valandos – jau 52. Niekada to nepamiršime“, – patikino V. Zelenskis.

Nepaisant to, kad antradienį pavyko suorganizuoti pirmą normaliai veikusį humanitarinį koridorių nuo Sumų iki Poltavos, Ukrainos prezidentas sako, kad to neužtenka.

„Šimtai žmonių buvo išgelbėti, humanitarinė pagalba buvo pristatyta. Tačiau tai maža dalis to, ką reikia padaryti ir ko tikisi įstrigę ukrainiečiai. Mūsų krovinys paruoštas, transportas paruoštas, bet monstrai dar nepasiruošę.

Jie šaudo į evakuacijos kelius, blokuoja būtiniausių atsargų ir vaistų pristatymą. ko jie nori? Jie nori, kad ukrainiečiai priimtų pagalbą iš įsibrovėlių. Tai sąmoningas, sistemingas jų valstybės organizuojamas kankinimas, kuris svetimas ir mums, ir net jų pačių piliečiams“, – pridūrė V. Zelenskis.

Galiausiai šalies lyderis palaikė Ukrainoje prieš okupacinę valdžią vykstančius civilių protestus Berdjanske, Melitopolyje ir kituose miestuose.

„Turėtumėte žinoti: mes su jumis. Pagalba ateis, kad ir kiek kartų ją sustabdytų kulkos, bus atviri humanitariniai koridoriai. Tik laikas skiria jus nuo laisvės. Trumpas laikas. Tikėkite tuo. Aš tuo tikiu“, – sakė V. Zelenskis.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!