Ukrainos prezidentas Zelenskis veržiasi susitikti su Putinu: negaliu bijoti, kai mūsų žmonės rankomis stabdo tankus

Naujienos

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis šeštadienį Kyjivo metro stotyje surengė spaudos konferenciją. Jis teigė norintis kuo greičiau susitikti su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu ir tikino, kad nebijo pasikėsinimų į jo gyvybę. Jis taip pat paskelbė, po kokių Rusijos veiksmų pasitrauktų iš bet kokių derybų.

V. Zelenskis tikino, kad yra pasiruošęs susitikti su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

„Aš nebijau susitikti su prezidentu [Putinu]. Aš paprasčiausiai neturiu tesės bijotu, nes mūsų žmonės parodė, kad jie nebijo nieko. Jie stabdo tankus plikomis rankomis. <…> Taip, žmonės bijo dėl savo vaikų. Tačiau normalu, kad lyderiai nebijo, kai kalba eina apie mūsų valstybę ir mūsų nepriklausomybę“, – sakė V. Zelenskis.

Dalis Ukrainos atstovų pajuto apnuodijimo simptomus po susitikimo su Rusijos delegacijos atstovais, tad žurnalistai klausė V. Zelenskio, ar jis nesibaimina panašaus likimo po susitikimo su Rusijos prezidentu.

„Aš nebijau nužudymo. Bijo mano apsauginiai ir mano šeima“, – sakė Ukrainos prezidentas.

Jis teigė, kad susitikimo su V. Putinu siekia nuo pat karos pradžios ir tikino, kad norimas rezultatas nebus pasiektas per tarpininkus.

„Karą gali sustabdyti tik tas, kuris jį pradėjo“, – tvirtino V. Zelenskis.

Jis sakė, kad jei Mariupolio gynėjai bus nužudyti, jei bus skelbiami pseudoreferendumai ir bus kuriamos apsišaukėliškos respublikos, Ukraina pasitrauks iš derybų proceso. Tokie prezidento žodžiai seka po vis pasirodančių pranešimų, kad Rusija ketina skelbti referendumą dėl Chersono ir Zaporižės „liaudies respublikų“ sukūrimo.

„Tą turi žinoti mūsų žmonės užimtose teritorijose ir nepadėti okupantams“, – pridūrė jis.

„Mes esame nekenčiami Rusijoje. Mes esame nekenčiami valdžios lygiu, didelė dalis Rusijos visuomenės mūsų nekenčia. Jie nelaiko mūsų valstybės nepriklausoma, jie negerbia mūsų kultūros, mūsų kalbos, mūsų vertybių. Jie mano, kad mes neturime teisės į nepriklausomybę, dar daugiau – teisės gyventi“, – spaudos konferencijos metu kalbėjo Ukrainos prezidentas.

V. Zelenskis teigė, kad jam nerūpi, ką Rusija mano apie Vakarų paramą Ukrainai ginkluote.

„Jie patys mums suteikė daug ginklų, kai numetė juos ir pabėgo“, – ironizavo V. Zelenskis.

Jis teigė, kad kuo anksčiau sulauks ginklų iš Vakarų, tuo greičiau Ukraina atsikovos užimtas teritorijas.

„Mano, kaip prezidento pozicija, kad ką jie užėmė, mes susigrąžinsime. Ir tai netruks aštuonerius metus, kaip tai buvo nuo 2014 metų. Kuo anksčiau turėsime daugiau ginklų, tuo greičiau mes susigrąžinsime savo teritorijas. Ką jie bepasiektų, tai tik laikina okupacija. Ir tai tikrai netruks dešimtmečius“, – dėstė V. Zelenskis.

„Mes tapsime viena stipriausių valstybių Europoje. Mes neturime kito pasirinkimo“, – teigė jis.

Šaltinis: tv3.lt

 

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!