Ukrainos prezidento žmona Olena Zelenska atvirai prabilo apie savo kasdienį gyvenimą karo metu

Kitos Naujienos

Vokietijos savaitraščiui „Die Zeit“ moteris papasakojo apie karą, vaikus bei tai, kas padeda išlikti stipriai.

Amerikos žurnalas Foreign Policy, remdamasis slaptųjų tarnybų šaltiniais, pranešė, kad Rusija ketina konkrečiai nužudyti politinius oponentus Ukrainoje. Teigiama, kad tame sąraše kartu su jūsų vardu yra ir jūsų vyro vardas – prezidentas Volodymyras Zelenskis. Kaip susidoroti su šios nuolatinės mirtinos grėsmės baime?

Jau daugiau nei mėnesį gyvename iškreiptoje realybėje. Kartais viskas, kas mums nutinka, atrodo kaip košmaras. Noriu pabusti – bet tokia realybė! Baisi tiesa.

Kaip įveikiate mirties baimę?

Tai, kad mano šeima ir aš esame medžiojami, atrodo tarsi prastas veiksmo filmas. Bet tada prisimenu, ką jau padarė įsibrovėliai, kiek žuvo bejėgių vaikų, išnaikintos ištisos šeimos, sušaudyti neginkluoti ukrainiečiai. Rusai nori daryti spaudimą mano vyrui, grasindami jo šeimai. Tai realus planas, todėl esame akylai saugomi.

Ar yra dar kas nors, kas suteikia jums drąsos?

Na, tikriausiai tas pats, kas padeda milijonams ukrainiečių: pasitikėjimas mūsų kariuomene, pergalės ir laisvos bei šviesios ateities viltis ir meilė Ukrainai.

Kaip kalbi su savo vaikais apie karą?

Baisu kalbėti su vaikais ne apie keliones, „TikTok“ ar mokyklos darbus, o apie bombas, raketas ir laisvę. Baisu, kad vaikai šiandien yra priversti pabusti nuo sirenų ir slėptis bunkeriuose. Tačiau svarbu vaikams paaiškinti, kas vyksta.

Kaip paaiškini jiems šią situaciją?

Mūsų vyresnioji dukra pati ieško informacijos – ji viską supranta taip pat gerai, kaip ir aš. Ir aptariame, kas atsitiks. Mūsų jaunesnysis taip pat pripažįsta, kad Ukraina sunkiai išgyvena. Jis piešia karo paveikslus. Man tai baisu. Norėčiau, kad jis nupieštų ką nors kitaip. Svajoju apie tą dieną, kai vėl nupieš Betmeną ar Žmogų-vorą. Tačiau buvau nustebusi, kaip gerai mano vaikai ištvėrė pirmosiomis invazijos dienas.

Gerai išsimiegoti dabar – reta prabanga, ypač po vakaro žinių. Karo pradžioje sukūriau „Telegram“ kanalą, kuriame rinkau patikrintus šaltinius. Yra valstybinių ir tarptautinių institucijų interneto svetainės – kiekvienas ukrainietis ten gali ieškoti patikimų faktų. Mane stiprina mūsų ukrainiečių savanorių publikacijos ir draugų iš visos Europos parama. Bet kad tokiais laikais galėtum užmigti ramia sąžine, turi veikti!

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!