Ukrainos valdžios narys ragina griežtinti sankcijas Rusijai: jei Putinas turės pinigų, jis užpuls ir kitas šalis

Ukraina ??

Ukrainos Aukščiausiosios Rados narys Oleksijus Hončarenka ragina Vakarų šalis griežtinti sankcijas Rusijai. Anot jo, Kremlius karui su Ukraina pinigų turi ir po dabar Rusijai pritaikytų sankcijų.

„Putinas užpuls kitas šalis, jei turės pinigų. Dabar jis turi pinigų net ir po visų sankcijų. Ar Rusija yra atkirsta nuo SWIFT? Ne, tai yra tik keletas Rusijos ir Baltarusijos bankų. Tai nėra tikra sankcija“, – pirmadienį Seime surengtame kasmetiniame tarptautiniame Kalinausko forume kalbėjo O. Hončarenka.

Jis ragino Europos Sąjungos (ES) ir kitas Vakarų valstybes griežtinti sankcijas ne tik karą prieš Ukrainą pradėjusiai Rusijai, bet ir jai talkininkaujančiam Baltarusijos režimui.

Ukrainos politikas taip pat prašė ES vadovų, kad Ukrainai būtų suteiktas kandidatės į ES statusas.

„Europos Sąjunga neturi prisiimti kažkokių didelių įsipareigojimų, tačiau gali parodyti politinę valią, kad Ukraina yra laukiama Europos šeimoje“, – dėstė jis.

O. Hončarenka akcentavo, kad Ukrainos kova prieš ją puolančią Rusija nėra vien kova dėl ukrainiečių laisvės. Politiko teigimu, jei bus nugalėta Ukraina, Rusijos vadovas Vladimiras Putinas puls kitas Europos valstybes.

„Jeigu Putinui čia pasiseks, nebus laisvos Baltarusijos. Bijau pasakyti, kad nebus ir laisvos Lietuvos, Lenkijos, Latvijos, kadangi Putinas nesustos. De facto jis okupavęs Baltarusiją, dabar puola Ukrainą.

Šį rytą buvau Kyjive. Tuo metu prasidėjo balistinių raketų ataka, jos metu žuvo aštuoni žmonės. Ataka buvo nukreipta į paprasčiausią prekybos centrą, kur susirinkę taikūs žmonės. Tai, kas vyksta Mariupolyje… Nerandu žodžių, kaip paaiškinti, kas ten vyksta. Tūkstančių tūkstančiai žmonių yra naikinami, bombarduojami“, – pasakojo O. Hončarenka.

„Čia mes kovojame ne vien tik dėl savęs. Mes kovojame dėl to, kad Putinas neitų toliau, kad nežygiuotų į Vilnių, Rygą, Berlyną, Varšuvą. Jis juk yra aiškiai pasakęs, kad nori atstatyti Sovietų Sąjungą“, – pridūrė politikas.

Šaltinis: lrt.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!