Už automobilio durų atidarymą ne ta ranka gresia tūkstantinė bauda.

Naujienos

Jungtinės Karalystėje už automobilio durų atidarymą ne ta ranka gresia 1000 svarų bauda

Šio žingsnio loginis pagrindas yra durų atidarymas toliausiai nutolusia ranka, todėl vairuotojas išlipant iš transporto priemonės turi pasukti kūną link durų ir pažiūrėti per petį.

Tai darydami jie matys pro savo automobilį einančius dviratininkus ar pėsčiuosius, kuriuos galėjo praleisti, jei nebūtų patikrinę.

Pagal Kelių kodekso pakeitimus, naujasis skyrius su 239 taisykle dabar bus toks: „Jei galite tai padaryti, atidarykite duris ranka, esančia priešingoje pusėje nei atidaromos durys; pavyzdžiui, kairiąja ranka atidarykite duris dešinėje pusėje.

„Tai privers pasukti galvą ir pažvelgti per petį.

„Tuomet labiau tikėtina, kad nesužeisite pro jus važiuojančių dviratininkų ar motociklininkų arba žmonių ant šaligatvio.

Jei ką nors sužalosite atidarydami duris, galite būti nubausti bauda iki 1000 svarų sterlingų.

Prie pažeidėjo licencijos negali būti pridedami jokie baudos taškai.

Įgyvendinant naująjį patarimą, labai svarbi „Cycling UK“ kampanija „Dutch Reach“.

Skaičiuojama, kad kasmet JK daugiau nei 500 žmonių sužalojama vairuotojams atidarius automobilio dureles į dviračių taką.

Šis klausimas buvo dar labiau iškeltas į viešumą 2016 m., kai Chrisas Graylingas, kuris tuomet ėjo transporto sekretoriaus pareigas, buvo sučiuptas numušęs dviratininką nuo dviračio, kai atidarė duris Whitehall mieste.

Šis terminas buvo sukurtas Nyderlanduose, kur jis visada buvo naudojamas kaip standartas išlipant iš transporto priemonės.

Šeštadienį, sausio 29 d., įsigalioja naujausias Kelių kodekso papildymas ir naujų taisyklių teisinis įgyvendinimas.

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!