Už voktas dainas Lietuvos šeimų sąjūdžiui teks susimokėti beveik 11 tūkst. eurų baudą

Naujienos

Už dainas, be leidimo leistas per „Didįjį šeimos gynimo maršą 2021“, Lietuvos šeimų sąjūdžiui teks susimokėti beveik 11 tūkst. eurų baudą. „Maršistai“ mano, kad teismo skirta bauda yra per didelė, ir tikina, kad valdantieji tikisi, jog naujam maršui jie nebeturės lėšų.

„Po maršo mus LATGA padavė į teismą. Autoriai ir protesto dalyviai tada atėjo ir padainavo savo dainas, o pasirodo, kad už tai galima nubausti, nes tie patys autoriai pažeidė kažkokius reikalavimus, kuriuos jie buvo pasirašę su LATGA. Pagal Civilinio kodekso protingumo kriterijus tai yra kvaila. Mes apskundėme jų kreipimąsi į teismą, bet atėjo labai įdomus teismo sprendimas“, – Alfa.lt kalbėjo Lietuvos šeimų sąjūdžio atstovas komunikacijai Algimantas Rusteika.

Vilniaus miesto apylinkės teismas priėmė sprendimą patenkinti didžiąją asociacijos LATGA pateikto ieškinio dalį. Teismas patvirtino, kad neteisėtai panaudoti muzikos kūriniai 2021 m. pavasarį vykusiuose renginiuose Vilniuje, Kaune ir Panevėžio rajone.

„Toje sprendimo dalyje, kur kaltinami organizatoriai už tai, kad buvo dainos dainuojamos Vilniaus Vingio parke, teismas pasakė, kad tai nėra pažeidimas, ir šią ieškinio dalį atmetė. Teismas patenkino kitą ieškinio dalį. Už tą dalį organizatoriai atsakyti negalėjo, tai buvo nevaldomas procesas – žmonės darė išlydėtuves. Praeitų metų gegužės 15 d. Bistrampolio dvare, taip pat Kaune prie akademijos, Kauno pilyje ir kitose Lietuvos vietose žmonės buvo susirinkę, leido muziką per garsiakalbius, dainavo ir panašiai – teismas nustatė, kad va čia jau yra pažeidimai“, – teigė A. Rusteika.

Mums paskyrė beveik 11 tūkst. eurų baudą. Mes mokame ją, jau beveik pusę susimokėjome.

Lietuvos šeimų sąjūdžio atstovas pripažįsta, kad leidimų mitingams Kaune ir Panevėžio rajone jie neturėjo.

„Taip, čia leidimų nebuvo, bet LATGA paskaičiavo baudą pagal savo priimtą skaičiavimo tvarką – nuo renginio dalyvių skaičiaus, nuo kiekvieno dalyvio po 5 eurus.

Tad jie pripažino, kad autorių teisės nebuvo pažeistos Vingio parke, tačiau baudą paskaičiavo pagal ten buvusių žmonių skaičių, nes Kaune buvo daug mažiau žmonių. Mums paskyrė beveik 11 tūkst. eurų baudą. Mes mokame ją, jau beveik pusę susimokėjome, o dėl kitos dalies žiūrėsime, kaip ten bus, gal ir atnaujinsim tą bylą“, – tikino Lietuvos šeimų sąjūdžio atstovas.

Lietuvos šeimų sąjūdžio pranešime teigiama, kad „valdantieji galvoja, jog Lietuvos šeimų sąjūdis, nubaustas didžiulėmis baudomis už „Didįjį šeimos gynimo maršą 2021“, kurios dar nebaigtos mokėti, tiesiog nebeturės renginiui lėšų. Jie tikisi, kad Lietuvos žmonės susitaikė su viskuo, išsigando, tylės ir ištvers tolesnes patyčias iš savo šeimų, savo vaikų ir savo valstybės ateities.“

Šaltinis: alfa.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!