Uždaromos Lietuvos sienos

Uždaromos Lietuvos sienos Žmonės

Seimo Europos reikalų komitetas penktadienį nusprendė siūlyti dėl koronaviruso grėsmės uždaryti valstybės sieną.
„Priėmėme sprendimą rekomenduoti (uždaryti sienas-BNS). (…) Bus nusiųstas Vyriausybei, Vyriausybė spręs“, – BNS sakė komiteto pirmininkas socialdarbietis Gediminas Kirkilas.

Rekomendacinio pobūdžio sprendimą komiteto nariai priėmė vienbalsiai.

Toliau jis turėtų keliauti į Vyriausybę, kur parlamentarai tikisi sulaukti palaikymo. „Aš manau, kad jau praktiškai taip ir vyksta – tos kitos šalys jau uždaro sienas.

Sprendžiant pagal visą eigą, aš manau, kad turėtų palaikyti“, – sakė G. Kirkilas. Pasak jo, vienas iš argumentų yra tai, jog Lietuvos pasieniu eina išorinė Europos Sąjungos siena.

„Mes ne vien tik su Europos Sąjungos šalimis ribojamės, ribojamės ir su ne ES šalimis, iš kurių galbūt ir nėra patikimos informacijos:

Baltarusijos, Kaliningrado srities yra nemažas judėjimas“, – sakė G. Kirkilas. Mes ne vien tik su Europos Sąjungos šalimis ribojamės, ribojamės ir su ne ES šalimis, iš kurių galbūt ir nėra patikimos informacijos: Baltarusijos, Kaliningrado srities yra nemažas judėjimas. Komiteto narys, konservatorius Dainius Kreivys sako, jog šiuo metu yra tinkama proga sustabdyti viruso plitimą. „Pagrindimas yra tai, kad šiai dienai mes esame toje pirminėje stadijoje, kurioje galima apriboti viruso plitimą, sklaidą“, – sakė jis.

„Mes kol dar galime šitą daryti, mūsų statistika rodo, kad esame šioje stadijoje, tą reikia skubiai daryti. Izraelis čia yra geras pavyzdys ir buvo cituojamas ne kartą mūsų komitete šiandieną“, – kalbėjo parlamentaras. Jo teigimu, delsiant dar bent savaitę, jau galėtume kalbėti nebent apie pasekmių mažinimą. Politikai nesprendė techninių klausimų, kokiomis aplinkybėmis žmonėms būtų leidžiama keliauti, tačiau svarstė, jog logistika, tiekimas, taip pat gyvybiškai būtinos kelionės nebūtų ribojamos, o atvykstantieji būtų karantinuojami. Kad šalies sienų uždarymas dėl koronaviruso grėsmės gali būti svarstomas, teigia ir prezidentas Gitanas Nausėda. Kol kas koronavirusas nustatytas trims asmenims Lietuvoje – šiaulietei ir kauniečių porai. Visi jie lankėsi Šiaurės Italijoje.

Šie asmenys gydomi ligoninėse. Dėl koronaviruso grėsmės Lietuvoje paskelbta ekstremali situacija, dviem savaitėms sustabdyta visų šalies švietimo, kultūros, sporto ir laisvalaikio įstaigų veikla, uždraustos kelionės į kai kurias valstybes. Pasaulyje registruota 128,3 tūkst. koronaviruso atvejų, 4,7 tūkst. žmonių mirė, daugiau kaip 68,3 tūkst. pasveiko.

Reklama