Užsiauginti tikrą, skanų kivį namuose ant palangės nėra sunku!

Užsiauginti tikrą, skanų kivį namuose ant palangės nėra sunku! Įdomybės

Štai kaip atrodo kivių plantacija:

Tačiau šis vaisius gerai auga ir uždaroje patalpoje.

Parinkite prinokusius kivius parduotuvėje. Vaisiai turi būti minkšti, glotnūs, be trūkumų.

Sėklų daiginimas:

Nuplaukite vaisius ir supjaustykite juos į keletą dalių. Švelniai išimkite minkštimą. Gautą masę įmeskite į stiklinę šilto vandens, išmaišykite ir palikite šiek tiek pastovėti.

Skalaukite daug kartų, kol minkštimo neliks, o sėklos liks plūduriuoti paviršiuje. Kivių sėklas sudėkite į servetėlę. Po 2–4 valandų jos išdžius.

Suvyniokite sėklas audinyje ir padėkite į lėkštę. Įpilkite šiek tiek karšto vandens- jis turėtų gerai prisotinti medžiagą. Uždenkite sėklas folija ir padėkite į šiltą, saulėtą vietą.

Naktį geriau nuimti foliją arba visai ją pašalinti. Ryte įpilkite vandens kiekio. Po 7-10 dienų kivių sėklos turėtų išdygti.

Sėklų sodinimas:

Paimkite gėlių vazoną ir jo dugną pabarstykite šiek tiek smulkintu moliu. Geriau paimti dirvą, skirtą atogrąžų vynmedžiams. Dvi valandas palaikykite vandens vonioje.

Į 5-10 mm gylio skylutes įdėkite 2-3 sėklas. Jas lengvai apšlakstykite žeme, užpilkite kambario temperatūros vandeniu ir sandariai uždenkite folija.

Padėkite vazoną šiltoje, saulėtoje vietoje. Po 3-6 dienų pasirodys pirmieji ūgliai.

Laistymas:

Žiemą augimas sulėtėja, užtenka juos laistyti 2–3 kartus per mėnesį. Augimo sezono metu augalams reikia daugiau drėgmės, todėl reikia laistyti dažniau – 2 kartus per savaitę.

Be to, karštą vasarą kivius reikia purkšti.

Nepamirškite atskirti augalų, kitaip jie trukdys vienas kitam. Ankstyvosiose stadijose juos galima tiesiog ištraukti iš žemės.

Šiek tiek vėliau tai nebebus veiksminga, nes kivių šaknų sistema vystosi gana greitai. Geriausias variantas būtų nupjauti nereikalingą daigą.

Kai augalai pasieks 10–12 cm aukštį, persodinkite juos į atskirus vazonus. Jei tai nebus padaryta, jų vystymasis sulėtės.

Esant palankioms sąlygoms, kiviai iš sėklų pradeda žydėti ir duoti vaisių trečiaisiais ar ketvirtaisiais metais.

Reklama