V. Landsbergis apie Putiną pasisakė be užuolankų: teroristas sadistas, tokia kombinacija pasaulyje reta

Naujienos

Pirmadienį vykusiame mitinge prie Vokietijos ambasados Vilniuje pasirodė ir profesorius Vytautas Landsbergis. Jis negailėjo griežtų žodžių apie Rusijos lyderį Vladimirą Putiną: vadino jį „teroristu sadistu“ ir lygino su nacistinės Vokietijos diktatoriumi Adolfu Hitleriu.

Susirinkusi protestuotojų minia V. Landsbergio kalbą palydėjo garsiais plojimais.

„Vyksta žudymas. Žmonių. Bet kokių: ir vaikų, senelių, ir naujagimių. Žudymas vyksta. O tiek daug tartum civilizuoto pasaulio gyventojų stovi ir žiūri. Žiūri į tą baisų spektaklį, kuris vyksta ne taip toli nuo mūsų, toje pačioje Europoje.

Europoje, kuri nori būti laisva, kuri nenori būti terorizuojama, o ją naikina, žudo teroristas sadistas. Tokios kombinacijos dar ne taip daug ir būta pasaulyje, kai teroristai ateina kaip sadistai, kurie žudo kankindami“, – kalbėjo prof. V. Landsbergis.

Profesorius kartojo ir Ukrainos valdžios prašymą: „Duokite ginklų.“

Didžioji dalis V. Landsbergio kalbos buvo nukreipta į V. Putiną. Profesorius įžvelgė paralelių tarp nacių lyderio ir rusų prezidento elgesio.

„Jis galbūt nelaimingas žmogus – jo visi nekenčia, jis pats savęs nekenčia. Anas Fiureris pasakė: Eikit ir žudykit,  sąžinę palikite man. Dabar fiureris irgi toks pats ir tą patį sako: Eikit, rebiata, pasismaginkit, pažudykit, paprievartaukit, deginkit. O kiek daug žiūrovų šitame spektaklyje! Ir be bilietų. Stebi iš tolo per televizorius, kas vyksta“, – stebėjosi V. Landsbergis.

Portalas tv3.lt primena, kad keli šimtai žmonių pirmadienio vakarą prie Vokietijos ambasados Vilniuje paragino Berlyną „atsibusti“ – atsisakyti rusiškų energijos išteklių ir tiekti daugiau ginklų Rusijos užpultai Ukrainai.

Simbolinėje akcijoje protestuotojai leido žadintuvų melodijas per mobiliuosius telefonus, pranešė vietoje esantis BNS žurnalistas.

Į protestą nemažai žmonių susirinko apsigaubę Ukrainos vėliavomis ar kita šios šalies spalvų simbolika.

Skveras prie Vokietijos ambasados buvo sklidinas žmonių. Mitingo dalyviai nešini plakatais, adresuotais Vokietijai. „Kancleri Scholzai, būk kaip Borisas“, – rašoma viename iš plakatų.

Saujelė ukrainiečių stovi priešakinėse minios linijose, laiko fotografijas iš Bučos žudynių vietų.

Dvi merginos apsirengė Ukrainos vėliavos spalvomis: viena – geltonai, kita – mėlynai. Abi laikė plakatus raudonais dažais išteptomis plaštakomis. „Genocidas Ukrainoje yra tikras/ Ir jūsų pinigai padarė jį įmanomą“, – rašoma merginų plakatuose.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!