V.Landsbergis: mes esame kare ir prašau man nepudruoti smegenų, kad jis dar tik prasidės

Naujienos

Rusijos karas prieš Vakarus jau vyksta, sako pirmasis atkurtos Lietuvos valstybės vadovas Vytautas Landsbergis. Anot jo, klausti, ar bus karas Lietuvoje, yra „vaikų darželis“, kadangi Rusija jau iš esmės kariauja prieš Europą, kurios dalimi esame.

Taip jis laidoje „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“ sureagavo į klausimą, ar Lietuvoje bus karas.

Vytautas Landsbergis: „Karas vyksta“

Anot V. Landsbergio, Rusija vykdo karą ir prieš Lietuvą, nes Lietuvą yra Europos dalis. Jo vertinimu, Rusija iš esmės kariauja prieš Europą, Vakarus.

„Karas vyksta. Klausti, ar bus karas, yra vaikų darželis. Karas vyksta, tik klausimas, kiek jis yra suvokiamas ir kaip suvokiamas. <…>

Kas esame mes? Salelė Ramiajame vandenyne, Velykų sala? Mes nesame Velykų sala, mes esame dalis Europos ir karas vyksta Europoje. Karas kol kas vyksta prieš Europą, Rusija užpuolė Europą ir tikisi ją pajungti sau, sulaužyti tapatybę“, – sako V. Landsbergis.

Anot jo, Rusija šiuo metu įsivaizduoja kenčianti viso pasaulio puolimą prieš ją, o jos „rėksniai“ „kursto pasaulio aistras“. Tai taip pat yra karo priemonės.

„Tai yra karo formos ir ginklai. Prašau man neaiškinti, kad karas dar gali prasidėti. Karas vyksta žiauriai. Pirmiausia žudomi ukrainiečiai, žudomi genocidiškai, naikinant ištisus miestus ir gyvenvietes. Jeigu kokie nors griuvėsiai ar dulkės yra užimami, yra didelė pergalė. Štai Putinas nori tokios pergalės, kad visa Ukraina būtų griuvėsiai ir dulkės ir tada jis bus pasiekęs savo pirmąjį tikslą – pažeminti tuos prakeiktus Vakarus, kurie nesugebėjo apginti net Ukrainos“, – komentuoja jis.

V. Landsbergio teigimu, karas Ukrainoje yra išbandymas Vakarams, ar jie apgins Ukrainą ir palaikys ją savo dalimi.

„Mes esame kare ir prašau man nepudruoti smegenų, kad galbūt gali prasidėti karas. Jis vyksta labai smarkiai ir taip pat mūsų abiejų (sako vedėjui – red. past.) yra fronto linija“, – teigia V. Landsbergis.

Visą interviu su V. Landsbergiu kviečiame žiūrėti antradienį laidoje „Dėmesio centre +“.

Karas Ukrainoje tęsiasi dvejus metus

Plataus masto karas Ukrainoje prasidėjo 2022-ųjų vasario 24-ąją. Kremlius savo kruviną agresiją Ukrainoje atsisako vadinti tikruoju vardu ir nuo pat karo pradžios teigia, kad vykdo „specialiąją karinę operaciją“, kurios tikslas, be kita ko, yra „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą.

Rusų kariuomenė nuo pat karo pradžios taikosi ne tik į karinę, bet ir į civilinę infrastruktūrą, dėl rusų agresijos žuvo ar namų neteko daugybė ukrainiečių.

Reaguodamos į Rusijos agresiją Vakarų šalys nutraukia bendradarbiavimą su Rusija ir įveda jai sankcijas.

Tarptautinis baudžiamasis teismas (TBT) 2023 m. kovo mėnesį išdavė Rusijos režimo lyderio Vladimiro Putino arešto orderį, nes „įtariama, kad Rusijos prezidentas yra atsakingas už karo nusikaltimą, neteisėtą gyventojų (vaikų) deportaciją ir neteisėtą gyventojų (vaikų) perkėlimą iš okupuotų Ukrainos teritorijų į Rusijos Federacijos teritoriją“.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt