V. Zelenskis aplankė ligoninę: pacientė neteko žado gavosi puokštę gėlių nuo prezidento

Ukraina ??

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ligoninėje aplankė ten esančius šalies gyventojus, kuriuos apšaudymų metu sužalojo Rusijos kariuomenė.

V. Zelenskis, įžengęs į ligoninės palatas, kuriose gulėjo sužeisti šalies gyventojai, stengėsi išlaikyti pozityvią nuotaiką.

Vienai iš pacienčių Ukrainos prezidentas netgi įteikė gėlių puokštę.

Socialinėje paskyroje „Facebook“ V. Zelenskis teigė, kad sužeistus ukrainiečius vienija vienas bendras dalykas – meilė Ukrainai.

V. Zelenskis Kyjivo srities gyventojams palinkėjo greičiau pasveikti.

UNHCR: Ukrainą per pastarąją parą paliko dar daugiau nei 100 tūkst. pabėgėlių

Jungtinės Tautos ketvirtadienį pranešė, kad nuo Rusijos invazijos iš Ukrainos bėgančių pabėgėlių skaičius per pastarąją parą išaugo daugiau nei 100 tūkstančių.

JT pabėgėlių reikalų agentūros teigimu, nuo vasario 24 dienos, karo pradžios, šalies sieną kirto 3 169 897 ukrainiečiai, o tai yra 106 802 daugiau nei trečiadienį.

„Daugiau nei 3 mln. žmonių pabėgo iš šalies. Didžioji dauguma – moterų, vaikų ir vyresnio amžiaus žmonių, kurie paliko savo namus ir dažnai kitus šeimos narius, nežinodami, kas jų laukia toliau“, – nurodė agentūra.

„Valanda po valandos, minutė po minutės žmonės bėga nuo siaubingos smurto realybės Ukrainoje. Jei konfliktas nesibaigs, ši širdį draskanti krizė didės. Mums reikia taikos dabar“, – skelbiama pranešime.

Remiantis UNHCR, daugiau nei 2 mln. žmonių, turėjusių palikti savo namus, tebėra Ukrainos teritorijoje.

Tarptautinė migracijos organizacija (TMO) pranešė, iki trečiadienio iš Ukrainos pabėgo 162 tūkst. trečiųjų šalių piliečių.

Anksčiau UNHCR skelbė, kad Ukrainą gali palikti iki 4 mln. žmonių, tačiau praėjusią savaitę pripažino, kad šis skaičius realiai gali būti didesnis.

Iki konflikto Ukrainos vyriausybės kontroliuojamuose regionuose gyveno 37 mln. gyventojų, neįskaitant Rusijos aneksuoto Krymo ir prorusiškų separatistinių regionų šalies rytuose.

Toliau pateikiami UNHCR duomenys apie tai, kur traukėsi ukrainiečių pabėgėliai.

Lenkija

Šeši iš 10 ukrainiečių pabėgėlių – iki šiol jau 1 916 445 – kirto Lenkijos sieną.

Lenkijos pasieniečių teigimu, įvažiuojančių žmonių skaičius trečiadienį buvo 11 proc. mažesnis nei antradienį.

Be to, dešimtys tūkstančių žmonių vyksta iš Lenkijos į Ukrainą. Dauguma jų grįžta į tėvynę kariauti, tačiau taip pat yra asmenų, grįžtančių slaugyti pagyvenusius giminaičius arba parsivežti į Lenkiją savo artimuosius.

Iki šio karo Lenkijoje gyveno ir dirbo maždaug 1,5 mln. ukrainiečių.

Duomenys apie atvykimą į Ukrainos kaimynines šalis, esančias Europos Šengeno laisvo judėjimo erdvėje – Lenkiją, Vengriją ir Slovakiją – rodo tik skaičių žmonių, įvažiavusių į šią erdvę per vieną ar kitą šalį.

„Mūsų skaičiavimais, didelis skaičius žmonių juda toliau į kitas šalis“, nurodė UNHCR.

Rumunija

UNHCR duomenimis, į kaimyninę Rumuniją įvažiavo 491 409 žmonės, įskaitant asmenis, kurie į Rumuniją atvyko per Moldovą ir toliau keliavo į kurią nors ES valstybę.

UNHCR turimi duomenys rodo, kad kiekvienai iš šių kaimyninių šalių tenkantis pabėgėlių skaičius 271 283 žmonėmis didesnis už bendrą sumą. Pasak agentūros, šis skirtumas atspindi žmonių, kirtusių Moldovos ir Rumunijos sieną, skaičių.

Manoma, kad dauguma žmonių toliau keliavo į kitas Europos Sąjungos šalis.

Moldova

Remiantis JT agentūra, į šią ES nepriklausančią valstybę per sieną atvyko 350 886 ukrainiečiai. Ji yra arčiausiai Ukrainos didžiulio uostamiesčio Odesos.

Daugelis šalį dėl karo paliekančių ukrainiečių keliauja tranzitu per Moldovą – nedidelę 2,6 mln. gyventojų turinčią neturtingą valstybę, o vėliau vyksta į Rumuniją, Vengriją ir kitas šalis.

Vengrija

Pasak UNHCR, iš viso per Vengrijos sieną įvažiavo  282 611 ukrainiečių pabėgėlių.

Vengrija turi penkias sienos perėjas ir keletą pasienio miestų. Viename jų, Zahonyje, vietos valdžia visuomeninius pastatus pavertė pagalbos pabėgėliams centrais.

Slovakija

Į Slovakiją, iš kaimyninių valstybių turinčią trumpiausią sienos atkarpą su Ukraina, atvyko 228 844 pabėgėliai iš Ukrainos.

Rusija

Rusijoje prieglobstį rado 168 858 žmonės iš Ukrainos.

Be to, pasak UNHCR, vasario 21–23 dienomis iš prorusiškų Donecko ir Luhansko regionų Rytų Ukrainoje į Rusiją atvyko 50 000 žmonių.

Baltarusija

Baltarusija sulaukė 2 127 pabėgėlių, nurodė UNHCR.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!