V. Zelenskis pranešė – sučiuptas didžiausias V. Putino sąjungininkas Ukrainoje oligarchas V. Medvedčukas

Naujienos

Antradienį vakare sulaikytas Ukrainos opozicinės Partijos „Opozicijos platforma – už gyvybę“ frakcijos narys, valstybės išdavimu įtariamas Viktoras Medvedčukas.

66 metų oligarchas, laikantis Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną vienu iš savo draugų, Ukrainoje vertinamas itin prieštaringai dėl savo ryšių su Maskva.

Nuotrauką su užfiksuotu politiku savo socialinių tinklų paskyrose paskelbė prezidentas Volodymyras Zelenskis.

„SBU dėka buvo įvykdyta speciali operacija. Puikiai atlikta! Išsamesnė informacija vėliau“, – rašė V. Zelenskis.

Pažymėtina, kad V. Medvedčukas vilkėjo Ukrainos ginkluotųjų pajėgų uniformą ir buvo surakintas antrankiais.

V. Zelenskis siūlo iškeisti oligarchą V. Medvedčuką į belaisvius ukrainiečius

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį pasiūlė iškeisti prokremlišką oligarchą Viktorą Medvedčuką, kurį Kyjivas suėmė pabėgusį iš namų arešto, į Rusijos belaisviais paimtus ukrainiečius, rašoma BNS pranešime.

„Siūlau Rusijos Federacijai iškeisti šį jūsų vaikiną į mūsų vaikinus ir merginas , kurie dabar yra Rusijos nelaisvėje“, – „Telegram“ paskelbtame vaizdo kreipimesi sakė V. Zelenskis.

„Ir tegul Medvedčukas jums būna pavyzdys. Net ir buvęs oligarchas nepabėgo. Ką galime pasakyti apie daug paprastesnius nusikaltėlius iš Rusijos gilumos? Mes visus sučiupsime“, – kalbėjo jis.

Pabėgo prasidėjus karui

Medvedčukas įtariamas valstybės išdavyste ir prieš prasidedant plataus masto Rusijos invazijai buvo laikomas namų arešte. Rusų puolimo išvakarėse pasirodė informacija apie slaptą opozicinės „Opozicijos platforma – už gyvybę“ nario žmonos Oksanos Marčenko išvykimą į Baltarusiją.

Netrukus pabėgo ir pats V. Medvedčukas.

Tuomet tyrėjai turėjo keletą operatyvių užuominų, kur galėtų slėptis V. Medvedčukas. Tačiau Jungtinės pilietinės partijos vadovas atsisakė atskleisti V. Medvedčuko paieškos detales , tik patvirtino, kad tam buvo pasitelkta speciali grupė.

Parengta pagal „Unian“ inf.

Šaltinis: lrytas.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!