Vaikai pamatė, kaip badaujantis klasiokas pietums atsinešė tuščią priešpiečių dėžutę. Berniukui išėjus iš klasės jie nusprendė ją pavogti ir padarė tai, ko bendraklasis iš jų net nesitikėjo

Žmonės

Nors gyvename laikais, kai sakoma, kad badas yra išnykęs ir duonai tikrai galima užsidirbti pačiais įvairiausiais būdais, tikrai egzistuoja šeimos, kurios kenčia badą. Tokios gyvenimo aplinkybės gali susiklostyti dėl milijono priežasčių. Vietoje to, kad smerktume vargšą žmogų dėl tingumo, apsileidimo ir dar ko nors, vertėtų pasidalinti savo duonos kąsniu ir tiesiog padrąsinti žmogų, kad rytojus galbūt bus geresnis.

Net vakarų pasaulio šalyse, kurios atrodo visada turtingesnės, yra šeimų, vos suduriančių galą su galu. Lietuvoje ne ką geriau – tiksliai skaičiais neįvardinsi, tačiau iš patirties vos ne kiekvienas žinome, kad labai dažnai bent vienas vaikas klasėje visą dieną praleidžia mokykloje be maisto.

Šis Norvegų sukurtas video puikiai iliustruoja panašią situaciją. Pasibaigus pamokai su skambučiu visi vaikai išsitraukia priešpiečių dėžutes ir pradeda pietauti. Vienas berniukas, kaip ir visi jo bendraklasiai, išsitraukia dėžutę, tačiau slapta ją pravėręs jis mato ne vieną kartą akivaizdžiai matytą vaizdą – tuščią dėžutę.

Iš situacijos darosi aišku, kad berniukas gyvena vargingoje šeimoje, kuri neturi galimybės suruošti vaikui pietų į mokyklą. Jaunuolis paprašo mokytojos leidimo išeiti į tualetą ir palieka klasę. Jis lėtai eina koridoriumi ir akivaizdu, kad jis kenčia ir liūdi. Tam, kad numalšintų alkį, jis atsigeria vandens.

Grįžęs į klasę berniukas nusprendžia sudėti pietų dėžutę atgal į kuprinę, tačiau šį kartą kažkas kitaip. Dėžutė buvo sunkesnė, nei prieš tai. Atvėręs ją berniukas mato maistą, kurio prieš tai ten nebuvo. Jis iš lėto pradėjo suprasti, kad jam išėjus jo bendraklasiai pavogė jo dėžutę, ją perleido per keletą rankų ir pripildė ją po dalalę pietų iš savo dėžučių.

Nustebęs vaikas žvalgėsi po klasę ir matė, kaip jam akimi pamerkia dalis klasiokų, kurių maistas atsidūrė jo dėžutėje. Jis pradeda valgyti ir džiaugiasi tuo slaptu, bet nuostabiu gestu, kurį dėl jo padarė klasiokai.

Ši istorija ir video labai sujaudina ir pamoko, nes šie vaikai pasirinko padėti, būti draugiškiems ir svarbiausia padaryti gerą darbą tyliai, nekeliant įtarimų. Taip elgtis turėtume ir mes – darykime gerus darbus tyliai ir džiaukimės tuo neįkainojamu pasitenkinimo ir džiaugsmo jausmu, kurį sukelia gerų darbų darymas, o ne atsakas ar padėka į juos.

Tai nuostabus, minutės trukmės video, kuris parodo, kas gyvenime yra veiksmingiausia – ne panieka, patyčios, kritika, o paprastas tylus gerumas ir atjauta.

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!