Vaiko teisių specialistai pasakė, kaip jaučiasi Vilčinskų vaikai: „Dirba psichologai“

Naujienos

Prokurorai prašo du mėnesius suimti savo vaikų grobimu iš globos namų įtariamus Mindaugą ir Ingą Vilčinskus. Aiškėja daugiau detalių apie jų sulaikymą pasienyje. Vaiko teisių tarnyba tvirtina, kad paimti vaikus iš šeimos nusprendė dėl daugybės vaiko teisių pažeidimų, ne vien dėl mokyklos nelankymo.

Lengvuoju automobiliu vokiškais registracijos numeriais Mindaugas ir Inga Vilčinskai, prieš 2 savaites neteisėtai pasiėmę iš globėjų savo vaikus ir, kaip įtaria pareigūnai, mėgino iš Lietuvos pabėgti į Baltarusiją. Tačiau jiems tai nepavyko – daugiau kaip 100 km per valandą greičiu nuo pasieniečių žvyrkeliu sprukę bėgliai privažiavo pasienio tvorą, vadinamą fiziniu barjeru ir pelkę, kurioje mašina galiausiai įklimpo.

„4 kilometrus važiavo žvyrkeliais, kol atsimušė į valstybės sienos liniją ir tiesiog užklimpo“, – teigė Vilniaus pasienio rinktinės vadas Darius Škarnulis.

Vykdydami tarnybą Ignalinos rajone prie Kačergiškės gyvenvietės, išvydę automobilį vokiškais numeriais, pasieniečiai nusprendė jį sustabdyti ir patikrinti. Fordą vairavęs Mindaugas Vilčinskas, save vadinantis suverenu ir neigiantis valstybę, institucijas ir įstatymus, paprašytas pateikti dokumentus, prabilo vokiškai ir pateikė neįteisintus 5-ių asmenų dokumentus.

„Gavus tokius dokumentus, kilo įtarimas ir noras patikrinti, kas tai per dokumentai. Dėl to pasieniečiai grįžo į mobilias darbo vietas, pradėjo tikrinti informaciją, o tuo metu automobilis spruko“, – pasakojo D. Škarnulis.

Vakar po gaudynių Ignalinos rajone šalia Kačergiškės gyvenvietės pasienyje sulaikytus Vilčinskus prokurorai prašo suimti 2 mėnesiams.

„Jie įtariami vaikų pagrobimu, o kitas tyrimas pradėtas dėl pasikėsinimo neteisėtai kirsti sieną į Baltarusijos pusę, tai yra vienas ikiteisminis tyrimas dėl dviejų veikų“, – sakė Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius.

Na, o pasienyje sulaikyto trečio lietuviškai kalbėjusio suaugusiojo, kuris kartu buvo automobilyje ir kurio tapatybės pareigūnai dar neatskleidžia, prokurorų manymu, suimti nėra reikalo.

Pasak vaiko teisių tarnybos vadovės, trys mažamečiai Vilčinskų vaikai šiuo metu yra pas neįvardijamus globėjus.

„Vaikai pradžioje gal jautėsi nusiminę, bet pamatę globėjus atpažino, pribėgo – jų santykis yra. Kol gyveno su globėjais, jis užsimezgęs. Vakar grįžus namo buvo atvykę medikai, pasitiko psichologai, įvertino, šiandien toliau su vaikais dirba psichologai. Stengiamės sumažinti visa galimas traumines patirtis“, – aiškino Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė.

Kada vaikai galės pasimatyti su savo tėvais, pasak Ilmos Skuodienės, spręs teismas. Vaikai iš šeimos, anot jos, birželį paimti dėl nepriežiūros, smurto šeimoje, dėl neparuošimo mokyklai ir neleidimo į ją.

Dabar aiškėja, kaip laikosi vaikai.

„Su šeima buvo bendrauta beveik metus, buvo ne vienas pranešimas dėl galimo vaiko teisių pažeidimo – pirmas iš policijos dėl smurto artimoje aplinkoje, sekantis iš socialinių paslaugų centro ir iš mokyklos buvo eilė pranešimų. Jie turi teisę teikti prašymą dėl susitikimų. Lauksime teismo sprendimo dėl kardomųjų priemonių, jos bus skirtos ar nebus, kokiam laikui, kokie bus tolimesnę tyrimo eiga, tad galėsime priimti sprendimus. Dabar vaikai laikinoje globoje, turi globėją, jis rūpinasi fizine ir emocine sveikata, užimtumu, tas dabar svarbiausia“, – sakė I. Skuodienė.

Anksčiau Vilčinskų konfliktus su vaiko teisių specialistais fiksavęs už finansinius nusikaltimus teistas ir įvairių mitingų dalyvis Antanas Kandrotas – Celofanas vakar veržėsi ir į Kauno policiją ir mėgino sudalyvauti spaudos konferencijoje apie Vilčinskų sulaikymą Baltarusijos pasienyje. Pareigūnams neįleidus, Celofanas neslėpė apmaudo.

Na, o kaip Mindaugas Vilčinskas, save suverenu laikantis Žilvinas Užkuraitis, turintis ryšių ir su Vilčinskų šeimos nariais, anksčiau socialiniame tinkle paskelbė, esą jie jau pabėgo į Baltarusiją, o dabar reikalauja, kad pareigūnai Mindaugą ir Ingą Vilčinskus paleistų ir grąžintų jiems vaikus.

Už vaikų pagrobimą iš globos įstaigos Vilčinskams gresia iki dvejų metų laisvės atėmimas. Už mėginimą neteisėtai kirsti sieną – dar dveji metai.

Daugiau informacijos ieškokite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje. 

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!