Vaikų tvirkinimu kaltinamą Ulvidą prašoma suimti: nukentėję 36 asmenys

Naujienos

Vaikų tvirkinimu kaltinamas Algimantas Ulvidas trečiadienį atvežtas į Kauno apylinkės teismą, kur rengiamas posėdis dėl kardomosios priemonės. Byloje nustatyti 36 nukentėję asmenys. Kaltinamajam už pargabenimą į Lietuvą teks susimokėti pačiam.

Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius sako, kad prokuratūra prašo suimti įtariamąjį. Pasak jo, be Kauno teisme jau nagrinėjamų bylų, A. Ulvido atžvilgiu atliekami dar du ikiteisminiai tyrimai dėl jaunesnio negu 16 metų amžiaus asmens tvirkinimo.

„Dėl kardomosios priemonės asmeniui, kuris įtariamas jaunesniu negu 16 metų asmenų tvirkinimu, galiu pasakyti, kad visose ikiteisminiuose tyrimuose, visuose bylose, prokurorai laikosi tos pozicijos, kad šis asmuo turi būti suimtas maksimaliam trijų mėnesių terminui.

Šiandien, kaip tik ir vyko teismo posėdis, žinau, kad dar ir vyks. Prokurorai kreipėsi į ikiteisminio tyrimo teisėją, kad būtų nustatytas toks maksimalus terminas. Kadangi prokurorai mano, kad kitokiomis kardomosiomis priemonėmis neįmanoma šito asmens sustabdyti, nes kaip žinia šiuo metu dvi bylos yra nagrinėjamos teisme ir du ikiteisminiai tyrimai dar yra ruošiami teisminiam nagrinėjimui.

Noriu pastebėti, kad tose bylose, kur teismas nagrinėja šiandien, yra nustatyta 36 nukentėję asmenys, o tuose tyrimuose kurie dar ruošiami teisminiam nagrinėjimui yra nustatyti 7 nukentėję asmenys.

Žiūrint į nukentėjusių asmenų skaičių, iš ties, didelis yra ir prokurorai dėl to kreipėsi į teismą, kad būtų skirta griežčiausia kardomoji priemonė“, – vardija D. Valkavičius.

Sulaikytas Danijoje

Vyras naktį į iš Danijos atgabentas į Lietuvą, jį konvojavo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, kaltinamasis uždarytas į policijos areštinę. Kaip skelbta, Danijos kompetentinga institucija priėmė sprendimą perduoti kaltinamąjį Lietuvai.

Lietuvos pilietis Danijoje buvo sulaikytas birželį. Generalinė prokuratūra Europos arešto orderį policijos ieškomam paauglių tvirkinimu kaltinamam A. Ulvidui išdavė birželio pradžioje. Kiek anksčiau gegužę buvo paskelbta jo paieška, vyrui pažeidus namų arešto sąlygas ir išvykus į užsienį.

„Šiandien buvo posėdžiai, dėl to, kad tariamasis vengia teisminio proceso, išvyko iš Lietuvos ir buvo paskirtos kardomosios priemonės suėmimui už akių, ir vėliau jis buvo sulaikytas Danijoje, pargabentas į Lietuvą  ir pagal baudžiamo proceso įstatymą, jam turi būti nustatytas suėmimo terminas.

Mes kalbame apie tvirkinimo bylas, nes jis šiuo metu yra tiek kaltinamas tvirkinimu, tiek yra įtariamas, nes dvi bylos, kaip ir minėjau dar nėra baigtos ruošti teisiniam nagrinėjimui.

Bet galiu pastebėti, kad tiek bylose, kurios nagrinėjamos teisme, tiek kurios yra ruošiamos teismo nagrinėjimui – mums pakanka duomenų teigti, kad šis asmuo visgi daro nusikaltimus“, – teigia D. Valkavičius.

Teks susimokėti už skrydį

Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras D. Valkavičius sako, kad A. Ulvidui teks pačiam padengti kelionės išlaidas. Prokuroras priduria, kad tokioje praktikoje sumos gali siekti dešimtis tūkstančių eurų.

„Manau, kad atliekant ikiteisminį tyrimą, mes išsiaiškinsime, kokiose valstybėse ir kiek laiko jis užtruko. Tik noriu pasakyti, kad jis į Lietuvą buvo parskraidintas ir pagal mūsų praktiką už tokias keliones jis turės susimokėti pats, nes vėliau mes gauname informaciją, kiek kainavo  parskraidinimas, nes yra perkami pareigūnam, kurie lydi tą asmenį. Sumos būna pakankamai didelės ir vėliau mes teisme prašome tokias sumas išieškoti iš kaltinamojo. Būna labai įvairia, būna ir 10 ir 15 tūkstančių eurų“, – sako jis.

Algimantas Ulvidas (Teodoras Biliūnas/ BNS nuotr.)

Baudžiamojoje byloje, į kurią nuspręsta jį atvesdinti, vyras kaltinimas įvykdęs 33 nusikalstamas veikas, susijusias su jaunesnio negu 16 metų asmens tvirkinimu. Šioje byloje yra 25 nukentėjusieji ir 193 liudytojai.

Kitoje panašioje byloje balandį teismas vyrą visiškai išteisino, paskelbęs, kad nukentėjusios paklaustos dėl savo amžiaus melavo, todėl kaltinamasis negalėjo žinoti, kad jos yra jaunesnės nei 16 metų. Šioje byloje yra keturi epizodai dėl penkių jaunesnių nei 16 metų mergaičių tvirkinimo.

Šis nuosprendis buvo apskųstas, tačiau aukštesnės instancijos teismas paliko jį galioti.

Kovą Kauno apylinkės teismui buvo perduota dar viena byla dėl galimo nepilnamečių tvirkinimo. Tačiau balandį ir gegužę suplanuoti teisiamieji posėdžiai neįvyko, kadangi neatvyko kaltinamasis.

Šioje byloje dėl dviejų nusikalstamų veikų nukentėjusiais yra pripažinta 11 asmenų, kuriems procese atstovauja įgaliotieji atstovai bei atstovai pagal įstatymą.

Kaunietis jau anksčiau buvo nuteistas už mergaičių tvirkinimą – jis buvo teisiamas už tai, kad nuogas šokdavo paauglėms. Vyras tvirtino, kad mergaitės jį susirasdavo pačios.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!