Vaikystės skonis. Šių sovietinių delikatesų aromatą prisimenate iki šiol…

Vaikystės skonis. Šių sovietinių delikatesų aromatą prisimenate iki šiol… Įdomybės

Daugelis tai laikais užaugusių žmonių prisimena to laikotarpio „saldainius“ ir jų beviltiškai ilgisi net dabar, kai parduotuvėse visko gausu. Jų skonis toks, kad neįmanoma pamiršti, laikais juos apžvelgti.

skonis

Sovietinės vaikystės skonis

MĖGSTAMIAUSI VAIKŲ DELIKATESAI

Šviežia duona

Taigi, mama išsiuntė jus į kepyklėlę. Davė maišelį, 20 kapeikų ir vertingas instrukcijas. Ir tada prasideda nuotykis. Einate į duonos kepyklėlę, einate pro duonos lentynas, paimate dviašmenę šakutę, pririštą virvele prie stelažo ir pradedate tikrinti, ar duona yra švieži.

Jūs forminę duoną už 20 kapeikų, o tada einate namo ir laužiate duoną nuo krašto. Ji yra tokia kvapni, su gardžia traškia pluta – maistas, turintis laimės skonį. Ir dantimis nuplėšiate dar vieną gabalėlį – mažytį, kad mama to nepastebėtų. Ir tada dar vienas. Ir dar …

skonis

Kitokie ledinukai ant pagaliuko

Mano vaikystės laikais ant kiekvieno kampo, namuose ar gamykloje buvo parduodami ledinukai-gaideliai ant pagaliukų, dažomi šiltomis spalvomis – raudona, geltona, oranžinė. Kiek džiaugsmo buvo perkant tokį paprastą delikatesą! Kaip įdomu buvo žiūrėti pro saldainius į saulę, laikant juos už lipnaus medinio pagaliuko.

Dabar aš retai juos galima rasti parduodamus, jie atvyksta, kaip sveikinimai iš praeities, – paprasti gremėzdiški gaideliai, su kuriais siejama tiek daug laimingų prisiminimų. Taip pat – sudegęs cukrus yra naudingas kosuliui gydyti, tačiau mes, vaikai, tada apie tai negalvojome.

skonis

Natūrali kramtoma guma

Mėgstamiausias vaikystės delikatesas- sakai iš medžių, kurie buvo kramtomi vietoje kramtomosios gumos. Pigu ir linksma. Prisimenu, kad nuo vyšnios jie buvo ypač skanūs.

Mėgstamiausias užkandis

Gabalas duonos, cukraus ir vandens – išskirtinį desertas iš mano vaikystės sukurti itin paprasta. Dabar tai skamba keistai, bet vaikystės skonis, kad ir ką pasakytume yra nepakartojamas. Pabarstykite duoną cukrumi ir sudrėkinkite ją vandeniu. Kodėl mes nustojome tai daryti, keista …

skonis

Bauginantis gėrimas

Visi mano mokyklos draugai virtuvėse turėjo stiklainius, kuriuose buvo kažkas panašaus į tirštą medūzą arbatos spalvos tirpale. Jie sako, kad toks gėrimas turėjo malonų rūgštų skonį ir gaivinantį poveikį. Aš sąžiningai neišdrįsau jo pabandyti.

Skaniausi vaistai

Laikas vitaminams, burnoje pirmiausia pajuntate maloniai saldų skonį, o paskui – rūgštų. Puikus derinys.

skonis

Jūros akmenėliai

Saldainiai, kurių neįmanoma nustoti valgyti! Jų viduje būdavo razinų ar riešutų, išorėje jie būdavo dažomi keliomis maloniai atrodančiomis natūraliomis spalvomis. Traškūs, kaip tikri jūros akmenėliai. Ir jie baigiasi labai greitai, paliekant tik pilkai rudos spalvos popierinį maišelį.

Naminis pyragas

Delikatesas, kuris vis dar yra daugelio žmonių meniu, – sausainiai su sviestu. Jie improvizuotą pyragą gaminą daro labai paprastai: paimate du sausainius, sutepate juos sviestu ir sudedate. Tai geriausias užkandis prie arbatos, kokį tik galite sugalvoti.

skonis

Sausoje formoje jis yra dar skanesnis.

Jūs paimate kisieliaus briketą iš virtuvės stalčiaus ir slapčia jį graužiate! Kas sako, kad to niekada nedarė, tiesiog bijo tai pripažinti!

Ledai

Taika – pasaulis, mes – ledai. Baltas, žvilgantis, apvalus popieriaus lapas priklijuotas įstrižai viršuje. Vaflinį puodelį galima įpjauti ratu arba galite suspausti dieviškąjį turinį į save ir atiduoti šlapią vaflį tėčiui.

skonis

Naminis irisas

Šiandien parduotuvėje galite lengvai nusipirkti virinto kondensuoto pieno, tačiau anksčiau turėjote jį virti patys. Nors man patiko skardinėje padaryti dvi skylutes ir gerti taip.

Draugystė gali būti labai skani

Daugelis sutiks, kad sovietinio lydyto sūrio „Draugystė“ skonio negalima palyginti su jokiais šiuolaikiniais analogais. Jis buvo dedamas į įvairius patiekalus ir valgomas atskirai su arbata.

skonis

Gliukozė

Jos buvo galima įsigyti ne tik maisto prekių parduotuvėse, bet ir vaistinėse. Saldžios baltos apvalios tabletės, suvyniotos į popieriaus lapą, nebuvo blogesnės už saldainius! O kainuodavo mažiau vos 7 kapeikos už pakuotę. Tiesa, mano mama sakė, kad galima tik po vieną tabletę per dieną, o cilindras kažkaip tyliai ištuštėdavo per dvidešimt minučių …

Irisai

Daugelis ilgisi saldumynų, dėl kurių daugelis prarado dantų plombas, tačiau malonumas buvo to vertas. Nors tokios gėrybės vis dar parduodamos parduotuvėse, skonis atrodo visiškai svetimas.

skonis

Kepsninės delikatesas prieinamas kiekvienam

Skaniausias skanėstas, kurio visi vaikai laukė iškyloje – keptos bulvės ugnyje. Tai labai įdomu: tiesiog įmetate bulves į ugnį ir stovite, laukdami, sukdami žarijas lazda. Jūs ištraukite bulvę iš ugnies, jis yra karšta, na nieko – pučiate, mėtote iš rankų į rankas ir bandote greičiau nusiimti žievelę, kad galėtumėte mėgautis nepakartojamu skoniu.

Mėgstamiausia saldi bulvė

Vienas iš labiausiai prieinamų sovietmečio desertų buvo „bulvinis“ pyragas, ir daugelis išmoko jį gaminti savarankiškai, nes receptas yra labai paprastas: sausainiai buvo susmulkinti į trupinius ir pridėta ištirpinto sviesto su kakava. Viskas buvo sumaišyta ir suformuoti apskritimai.

skonis

Valgykite tiek, kiek norite

Jei tais laikais ne visada galėjote nusipirkti šokoladų ar pyragų, asortimente dažnai būdavo chalvos. Šiandien atrodo keista, kad jie parduodavo šį delikatesą skardinėse.

Sultys iš kūgio

Parduotuvėje visada būdavo ištroškusios minios. Nes nėra nieko gardesnio už saldžias vynuoges, rūgščius obuolius, skaidrų švelnų beržą. Ir vis tiek buvo taurė su druska ir šaukštelis. Tai pomidorų sultys …

skonis

Pienas iš trikampio maišo

Berniukai neišmesdavo tuščių trikampių maišelių. Jie būdavo paguldyti ant grindų ir iš visų jėgų sutrypiami koja – po sėkmingo smūgio pasklisdavo gana garsus sprogimas, kuris ir gąsdino mergaites.

Jei nepilnai išgėrėte pieną, tada su sprogimu pieno lašai išsibarstė į visas puses, o tai taip pat buvo smagu.

skonis

Buvo galima nusilaužti danis, bet labai skanu

Daugelis mamų gamindavo užkandį iš saulėgrąžų ir karamelės. Nes šiuos kietus batonėlius būdavo galima valgyti labai ilgai.

Geriausias delikatesas žemėje

Beveik kiekvienuose namuose buvo vaflinė – speciali keptuvė, leidžianti kepti sausainius graikinio riešuto formos ar įprastus plokščius, ar grybukų formos.

skonis

Tada šios pusės buvo klijuojamos kartu su grietinėle arba virintu kondensuotu pienu, ir mes gavome “riešutą”. Šių riešutų skonis amžinai išliks atmintyje.

Ekonomiškai, bet labai skanu

Paimkite riekelę ruginės duonos, sutepkite ją augaliniu aliejumi ir pabarstykite gausiai druska. Tokį neįprastą skanėstą taip pat galite papildyti žaliaisiais svogūnais ar krapais.

skonis

Limonadas iš aparato

Už kapeiką be nieko – ne taip įdomu. Bet už tris su sirupu – dangiškas malonumas. O taurę smagu plauti, spaudžiant ant jos ir formuojant fontaną. Be to, jei trenkėtė į aparatą tam tikroje vietoje, tada kartais mašina galėjo „grąžinti“ kitų žmonių monetas, o tai sulaukė didžiulio pasisekimo …

Tačiau tai nebuvo vieno įvarčio žaidimas. Dažnai aparatas „suvalgydavo“ pinigus, mainais neduodamas nė lašo gėrimo. Kartais mašinoje pritrūkdavo sirupo, tada jis negailestingai pildavo „švarų“ vandenį už trijų kapeikų mokestį.

skonis

Reklama