Vaizdinis testas: kur yra juodasis taškas?

Vaizdinis testas: kur yra juodasis taškas? Įdomybės

Šis kvantinės fizikos testas pakeis jūsų suvokimo būdą. Pažvelkite į vaizdą ir atsakykite: kur matote juodą tašką?

Mes žinome, kad viskas vyksta nuolat, kad viskas aplinkui laikui bėgant keičiasi. Niekas nelieka tas pats, nei mes patys, nei mūsų kūnai.
Nepaisant to, mumyse yra kažkas, kas nuolat stengiasi klasifikuoti, nukreipti, struktūrizuoti. Gal tai leidžia mums jaustis saugesniems.
Tačiau kvantinė fizika mums dar kartą primena, kad viskas nėra taip sunku, kaip mes manome. Jei vis dar netikite, pažiūrėkite į šį vaizdą ir atsakykite:

Ar pavyko nustatyti, kur yra juodasis taškas?
„NE“
Remiantis kvantine fizika, atomo viduje elektronas gali būti vienoje vietoje ir tuo pačiu metu (ar vėliau) vėl atsirasti kitoje vietoje dėl spinduliuotės ar energijos absorbcijos.
Šis reiškinys yra žinomas kaip „Kvantinė superpozicija“. Kitaip tariant, galima sakyti, kad vienu metu gali būti skirtingi arba šimtai.
Normaliomis aplinkybėmis kažkas yra unikalioje padėtyje. Tačiau kvantiniame lygmenyje jį galima rasti tūkstančiuose pozicijų vieningai. Tai paaiškina, kodėl žiūrėdami į vaizdą matote kelis juodus taškus, o ne vieną fiksuotą.
Dėl šios priežasties, remiantis kvantine fizika, egzistuoja ir identiškos lygiagrečios visatos. Taigi, mūsų visata bus be galo didesnėje ir sudėtingesnėje struktūroje, kuri bus lygiagrečių visatų dauginimas!

Šios sudėtingos fizikos sąvokos taip pat gali būti perkeltos į mūsų kasdienį gyvenimą. Taigi jie padeda mums suprasti, kad niekas nėra taip pataisyta ar struktūrizuota.

Reklama