Valdančiųjų džiaugsmui: Konstitucinis Teismas Galimybių paso teisėtumo nesvarstys

Žinios

Konstitucinis Teismas teigia, kad Galimybių paso atitikimą Konstitucijai svarstyti yra beprasmiška, nes šis dokumentas jau yra atšauktas. O negaliojančius teisės aktus jis nagrinėja tik tuomet, kai dėl to kreipiasi kiti teismai.

„Konstitucinis Teismas, pasisakydamas dėl galimybės vertinti atitiktį Konstitucijai tų teisės aktų, kurie nebegali būti taikomi, nes buvo skirti reguliuoti santykiams, kurie nebeegzistuoja, yra pabrėžęs, kad bet kokia teisėkūros subjektų intervencija į tokį teisinį reguliavimą nebegalima”, – teigiama KT pranešime. „Tokia intervencija būtų beprasmė, iracionali, nes reikštų, kad atitinkami teisėkūros subjektai imasi reguliuoti – vadinasi, bando pakeisti – praeitį”, – tvirtino teismas.

„Tokia intervencija būtų beprasmė, iracionali, nes reikštų, kad atitinkami teisėkūros subjektai imasi reguliuoti – vadinasi, bando pakeisti – praeitį”, – nurodė jis.

Respublika.lt primena, kad į KT dėl Galimybių paso atitikimo Konstitucijai kreipėsi 36 Seimo nariai, priklausantys Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai, Darbo partijai, Regionų frakcijai ir Lietuvos socialdemokratų partijai.

Advokatas Alvis Mozeris: teisė ne šio pasaulio dimensija

Respublika.lt pakalbintas žinomas šalies advokatas Alvis Mozeris neslėpė nusivylimo tokiu teismo sprendimu. Jo teigimu tai mažai ką turi bendro su teise.

„Šiandien mano vertinimas būtų toks – teisė ne šio pasaulio dimensija, o projektas „Lietuvos valstybė yra nepriklausoma demokratinė respublika” uždraustas griežtai ir galutinai.

Turiu omenyje tai, kad galimybių pasas buvo priemonė kuri ištisus mėnesius palietė milijonus šalies gyventojų ribojant jų kasdieninį gyvenimą ir elementaraias žmogaus teises. Turbūt net neverta kalbėti, jog be jo studentams buvo trukduma studijuoti, žmonėms normaliai dirbti ir t.t. Tai beprecedentis atvejis palietęs praktiškai kiekvieną žmogų. Ir tokiu atveju pasakyti, kad tai nebus nagrinėjama yra ne kas kita, kaip spjūvis žmonėms į veidą. Su teise tai neturi nieko bendro, greičiau su politikais kurie pastoviai siūlo nežiūrėti atgal”, – neslėpė nusivylimo advokatas Alvis Mozeris.

Šaltinis: respublika.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!