Valinskai: buvome nelabai dėmesingi savo vaikams, norisi tai kompensuoti

Naujienos

Šįkart Beatos svečiai – televizijos prodiuseris, laidų vedėjas Arūnas Valinskas ir dainininkė, filmų įgarsintoja Inga Valinskienė. Sutuoktiniai tiesiai prieš kameras davė neįtikėtinus pažadus ir paatviravo, kaip jiems sekasi būti penkiametės Sofijos seneliais. Maža to, pora iškepė itin mėgstamus sluoksniuotos tešlos pyragėlius su pačios Ingos kurtu firminiu įdaru!

Arūnas ir Inga Valinskai didžiąsias metų šventes sutiko savo vadinamuosiuose antruose namuose saulėtame Kipre. Bene žinomiausia televizijos pora itin džiaugiasi dažna anūkės draugija. Maža to – jau spėjo kartu su ja ir paatostogauti.

Pažadus Naujiesiems atskleidę Valinskai paatviravo, kaip sekasi būti seneliais: buvome nelabai dėmesingi savo vaikams – norisi tai kompensuoti

„Senelių atostogos. Anūkė buvo be tėvų, – šypsosi Inga Valinskienė. – Kažkuris iš jaunų tėvų, kuriam sakiau, kad čiumpam anūkę ir vežamės poilsiauti, sakė: „jūs drąsūs! Patys?“ Žinau, ką tai reiškia. Anūkė būna pas mus savaitgaliais, pati savimi tada nepabūnu. Ryte ji jau aštuntą valandą tąso – kelkimės, močiute.

Arūnas ir Inga Valinskai
Arūnas ir Inga Valinskai / LRT stop kadras.

Jai reikia veiklos. Juk nepasakysi: „Sofija, pasėdėkime, pasvajokime truputį.“ Ne, jai reikia veiklos. Pirma galima veikla, žinoma, yra baseinas. Bet baseinui ji turi senelį. Kol ji su seneliu baseine, močiutė turi pusvalandį sau. Paskui močiutė palieka pailsėti senelį ir eina su Sofija prie jūros. Tai mūsų valandėlė. Paskui prasideda piešimai, atrakcionai, žaidimai.“

„Pats baisiausias garsas yra se-ne-li!, – juokdamasis įsiterpia Arūnas. – Anūkei penkeri, tai tokios veiklos ir turi būti.“ Valinskai tikina, kad su anūke, be tėvų, atostogaus ir ateityje.

Firminiai Ingos Valinskienės pyragėliai
Firminiai Ingos Valinskienės pyragėliai / Laidos rengėjų nuotr.

Inga tikina mielai leidžianti laiką su anūke ir taip tarsi kompensuoja nuostolį savo vaikams. Pritardamas Arūnas prisipažįsta, kad su žmona buvo neidealūs tėvai, tad anūkei nori atiduoti tai, ko stokojo savo vaikams.

„Anūkė – didelė atsakomybė, ją jaučiame ir žinome. Norisi ir tėvus pavaduoti, kai turi laiko, ir su ja pasibūti, pačiauškėti. Mes buvome nelabai dėmesingi savo vaikams. Neidealūs. Per mažai dėmesio jiems skyrėme. Ačiū Dievui, užaugo padorūs žmonės. Norisi šitai kompensuoti, kai suvoki, kai žinai, ką darei ne taip. Supranti, kad tuo metu tai atrodė gerai. Tu dirbi, o vaikai sau auga, ir viskas. Dabar norisi daugiau šilumos duoti. Tai liko anūkei ir šunims“, – su vyro pritarimu dėsto žinoma dainininkė.

Inga ir Arūnas Valinskai
Inga ir Arūnas Valinskai / BNS nuotr.

Inga prisipažįsta esanti iš tų žmonių, kurie prieš Naujus Metus vis sau kažką pasižada padaryti. „Tradicinių dalykų: galų gale kada nors susitvarkyti spintas, numesti dešimt kilogramų, parašyti, padaryti ir įvykdyti, ko nepavyko anais metais. Na bet niekada neišeina, – juokiasi moteris. – Kasmet vis tikiesi, kad smegenys išsivalys ir štai kitais metais jau taip save susidėliosi, jau taip kietai išmoksi disciplinos, net nežinau iš ko, kad oho! Tačiau metų pabaiga ateina ir… nelabai kas iš tų pažadų būna įvykę.“

„Niekada netrūksta ūpo žadėti. Ypač sau. Noriu pasakyti visiems žmonėms matant. Truputį pasitrauk, kad būčiau kadro centre, – juokdamasis stumteli žmoną Arūnas. – Šita moteris yra sakiusi, kad norėtų ne tik garsinti kūrinius, pasakas ir visa kita, bet ir parašyti savo pasaką, ir ne vieną, ją įgarsinti ir padovanoti vaikams. Tegul tai bus jai įpareigojimas naujaisiais metas. Ne numesti penkis, dešimt ar penkiolika kilogramų. Ne. Prašom, tamsta, imkite ir rašykite.“

Arūnas ir Inga Valinskai
Arūnas ir Inga Valinskai / LRT stop kadras.

Vyrui pasižadėjusi parašyti pasaką vaikams, Inga susimąsto: „o ką gi Arūnas galėtų tokio padaryti naujaisiais metais?“ Atmetusi šaldiklio ir garažo susitvarkymą, dainininkė stabteli ties sporto idėja.

„Arūnas Valinskas galėtų pradėti sportuoti! Pažadėk prieš kamerą!“, – vyrą pradeda kamantinėti I. Valinskienė.

Tačiau Arūnas tokio pažado duoti nesutinka. Pasak jo, sporto klubą jam atstoja žūklė ir medžioklė. Inga juokiasi, kad toks sportas įvyksta vos du kartus per metus.

Inga ir Arūnas Valinskai
Inga ir Arūnas Valinskai / BNS nuotr.

„Ne – keturis! Leiskit man gyventi taip, kaip man norisi, – juokiasi buvusio legendinio intelektinio televizijos žaidimo „Taip ir Ne“ vedėjas. – […] Man sportuoti norisi. Nueinu daug kilometrų, kai grybauju. Tiesa, tai irgi nutinka kokius keturis kartus per metus.“

Kalbai pasisukus apie maistą, Beata nekantrauja, – kada gi visa Lietuva sužinos, kokie yra firminiai Valinskų šeimos pyragėliai? „Ne Valinskų, o Valinskienės“, – Beatą pataiso Arūnas.

Firminiai Ingos Valinskienės pyragėliai
Firminiai Ingos Valinskienės pyragėliai / Laidos rengėjų nuotr.

„Šie pyragėliai yra mano, nes pati kažkaip „išvyniojau“ ir sukūriau įdaro receptą, – patikina Inga. – Moterys, na ir vyrai, žinoma, deda ką tik nori: mėsa su grybais, mėsa be grybų, grybai be mėsos, tik kopūstai ar morkos. Tačiau man šis derinys yra labai skanus – būtent iš mano atrinktų ingredientų.“

Nors šiandien pyragėlių įdarui bus naudojama ėriena, I. Valinskienė tikina specialiai mėsos pyragėliams neperkanti. „Pyragėlius kepu, jei mėsos lieka nuo kepsnio. Kepi kumpį, o neretai jo viso šeimyna ar svečiai nesuvalgo. Taigi, lieka mėsos. Pyragėlius nebūtina kepti kitą dieną. Dažnai likusią mėsytę dedu į dėžutę ir į šaldiklį. Tada mėsytė laukia, kol Valinskienė sugalvos pagaminti pyragėlius.

Firminiai Ingos Valinskienės pyragėliai
Firminiai Ingos Valinskienės pyragėliai / LRT stoip kadras.

Mėsą galima iš vakaro išsiimti, laikyti šaldytuve, ryte ji bus atšilusi. Niekada specialiai neruošiu mėsos. Sudėtingas procesas – išvirti, iškepti. Dėl to aš naudoju likučius. Džiovintų grybų turime visada. […] Raugintų kopūstų rasite visur. O pradedame gamybą nuo keptuvėje pačirškinto, Arūno supjaustyto, svogūno“, – žaismingai firminių pyragėlių gamybą pradeda žinoma dainininkė ir filmų įgarsintoja Inga Valinskienė.

Firminiai Ingos Valinskienės pyragėliai
Firminiai Ingos Valinskienės pyragėliai / Laidos rengėjų nuotr.

Firminiams Ingos Valinskienės pyragėliams pasigaminti reikės:

svogūno,

300–400 g virtos arba keptos mėsos (tinka įvairi tamsi mėsa),

300 g troškintų raugintų kopūstų,

didelės saujos džiovintų grybų,

aliejaus,

šaukšto sviesto,

kiaušinio pyragėliams aptepti,

druskos,

juodųjų pipirų,

pagal skonį aitriųjų paprikų skiedrelių,

10 lapelių sluoksniuotos šaldytos tešlos.

Firminiai Ingos Valinskienės pyragėliai
Firminiai Ingos Valinskienės pyragėliai / Laidos rengėjų nuotr.

Firminių Ingos Valinskienės pyragėlių gaminimo procesas – laidos įraše.

Pažadus Naujiesiems atskleidę Valinskai paatviravo, kaip sekasi būti seneliais: buvome nelabai dėmesingi savo vaikams – norisi tai kompensuoti

Parengė Vismantas Žuklevičius.

Šaltinis: lrt.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt