Varnalėša: liaudies medicinos receptai nuo daug ligų

Sveikata

Liaudies medicinoje varnalėšos naudojamos daugybę amžių. Juk šiame augale, nuo šaknų iki viršūnės ir net spygliukų, sukaupta gausybė vertingų aktyvių komponentų, kurie gali kovoti su gausybe susirgimų.

Varnalėša gali pasiekti 2 metrų aukštį, o šaknis nusidriekia gilyn į žemę net 15 metrų, lapų skersmuo gali siekti iki pusės metro. Kaip šį augalą milžiną naudoti sveikatinimo tikslais, pataria tinklalapis budtezdorovy.net. Varnalėšos atsargų paruošimas Varnalėšos lapai gydymo tikslais renkami birželio – rugsėjo mėnesiais. Rudenį (rugsėjo–spalio mėn.) renkamos pirmųjų metų augalo šaknys. Varnalėša yra dvimetis augalas. Jeigu augalui dveji metai, šaknys kasamos nuo balandžio pabaigos iki gegužės pabaigos.

Pirmaisiais metais baigiantis vegetacijos periodui, varnalėša savo šaknyse sukaupia labai daug vertingų medžiagų. Pirmųjų metų augalo šaknys yra sultingos ir mėsingos. Antraisiais augimo metais varnalėša pradeda eikvoti sukauptas maistingąsias medžiagas. Jos yra naudojamos stiebui, o šaknys tampa sumedėjusios, todėl gydomaisiais tikslais jau nėra tinkamos naudoti.

Iškastą šaknį nuvalykite nuo žemės likučių, nuplaukite šaltu vandeniu, nupjaukite viršutinę antžeminę dalį ir supjaustykite į 10–15 cm dydžio gabaliukus.

Gydomosios ir naudingosios savybės

Augalo šaknyse yra daug eterinių aliejų, beveik 45 proc. polisacharido inulino, smalos, gleivių, proteinų, mineralinių druskų, nesočiųjų riebiųjų rūgščių, taip pat labai nemažai vitamino C. Lapuose gausu eterinių aliejų, gleivių ir askorbo rūgšties. Vaisiai turtingi (20 proc.) riebalų.

Varnalėšos šaknis labai mėgiama liaudies medicinoje, nes ji pasižymi unikaliomis gydomosiomis savybėmis: šlapimą varančiu, tulžies išsiskyrimą gerinančiu, prakaitavimą skatinančiu poveikiu, net pajėgi sumažinti skausmą.

Manoma, kad varnalėšų šaknys padeda tulžiai gaminti fermentus, turi lengvą laisvinamąjį poveikį, teigiamai veikia odos būklę. Pasižymi antimikrobiniu, dezinfekuojamu ir antiseptiniu poveikiu. Verta pažymėti, kad liaudies medicinoje naudojamos varnalėšų šaknys ir lapai taip pat padeda atsikratyti alergijos simptomų bei maudimo.

Liaudies receptai

Varnalėšos antpilas. Susmulkite augalo šaknis (10–25 g) ir užpilkite dviem stiklinėmis verdančio vandens ir laikykite termose 1 val. Gerti šį antpilą geriausia šiltą 3–4 kartus per dieną po pusę stiklinės. Jis tinkamas naudoti esant tulžies susirgimams, inkstų akmenligei, podagrai, dvylikapirštės žarnos ar skrandžio opaligei, reumatui, cukriniam diabetui, hemorojui, gastritui, odos ligoms (egzema, furunkuliozė), rachitui. Gydymo kursas – 20–50 dienų.

Didžioji varnalėša. Arctium lappa

Taip pat varnalėšos antpilas laikomas gera priemone žaizdų gydymui ir karpų šalinimui. Liaudies medicinos atstovai rekomenduoja šį antpilą esant anginai, burnos skalavimui. Slenkant plaukams, galvos trinkimas ir įtrinimas antpilu padės ne tik sustiprinti plaukus, bet ir pagerins jų išorinį vaizdą.

Varnalėšos šaknyno nuoviras. Paruoštas, susmulkintas šaknis (15–20 g) užpilkite 1 stikline vandens ir virkite ant mažos ugnies apie 20 min. Tada palikite prisitraukti dar 30 min. Nukoškite ir vartokite po 1 šaukštą nuoviro prieš valgį 3-4 kartus per dieną. Naudojimas: esant tulžies ar inkstų akmenligei, esant šlapimo pūslės uždegimui, podagrai, osteochondrozei ir reumatui, taip pat peršalus kaip prakaitavimą skatinančią priemonę.

Nuoviras iš lapų ir sėklų. 20 g nužydėjusių žiedų ir lapų užpilkite 1 stikline vandens, pavirkite 5 min. Gabalėlį audinio sumirkykite jau paruoštame nuovire ir dėkite ant skaudančių sąnarių. Šis nuoviras taikomas esant reumatui ar podagrai. Jo galima pilti ir į vonią.

Varnalėšos lapų sultys (1 variantas). Surinktus lapus nuplaukite ir susmulkinkite daržovių trintuvu arba sumalkite mėsmale. Gautą masę nukoškite per kelis marlės sluoksnius. Į kiekvieną 500 ml įpilkite 100 g degtinės. Sumaišykite ir laikykite parą.

Kaip vartoti: 3 kartus per dieną 30 min. iki maisto po 2–3 šaukštus.

Varnalėšų lapų sultys (2 variantas). Sultis iš jaunų augalo lapų sumaišykite su susmulkintais lapais. Gautą košelę naudokite išoriškai: žaizdoms, nudegimams, opoms gydyti.

Lapų ir šaknų tepalas. Susmulkintus iki miltelių varnalėšų šaknis ir lapus (apie 25 g) užpilkite 0,5 stiklinės vandens ir pavirkite ant mažos ugnies 20 min. Į gautą mišinį įdėkite sviesto (100 g) ir kruopščiai sutrinkite iki vientisos masės. Toks tepalas naudojamas profilaktikos ir gydomaisiais tikslais nuo nuplikimo, nušalus ar nusideginus odą.

Varnalėšų aliejus. Šviežios šaknys (75 g) užpilamos bet kokiu aliejumi (200 g) ir laikomos parą, paskui paverdama ant mažos ugnies 15 min. Gautą aliejų nukoškite ir naudokite odos ligoms gydyti ir plaukų augimui pagerinti.

Šviežių varnalėšų lapų naudojimas. Liaudies medicinoje švieži varnalėšų lapai naudojami sąnarių gydymui. Skausmo palengvinimui kartais užtenka 1–2 lapukų. Surinktus lapus sutrinkite iki sulčių pasirodymo ir dėkite ant skaudamų vietų, iš viršaus užriškite šiltu audiniu. Procedūrą geriausia atlikti vakare, prieš miegą, ryte turėtų būti lengviau. Šį receptą naudoja ir žaizdų bei sutrenkimų gydymui.

Kartais žmonės nežino, kurią lapo pusę dėti prie skaudamos vietos. Geriausia dėti ta puse, kuri yra į saulę, viršutinė. Tačiau jeigu supainiosite lapo puses, didelės bėdos nebus.

Gydomieji varnalėšų lapų kompresai

Naudojami švieži ir džiovinti lapai pūlinukų ir uždegimų gydymui. Šviežius lapus perplaukite vandeniu ir darykite kompresą. Sausus lapelius suminkštinkite garais, atvėsinkite ir naudokite kaip kompresą.

Perspėjimas! Varnalėšos naudojimas nerekomenduojamas besilaukiančioms moterims.

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!