„Vilniaus vandenys“ žada per 10 m. visame tinkle įdiegti tūkstančius ultragarsinių vandens skaitiklių. Tai padarius, gyventojams nereikės patiems deklaruoti duomenų ir teks pasitikėti technologijomis. Esą taip bus galima sutaupyti daugiau vandens.
„Vilniaus vandenų“ numatomos investicijos į infrastruktūrą, vandentiekio skaitmenizavimą ir plėtrą iki 2033 m. viršys 600 mln. eurų, rašoma bendrovės pranešime žiniasklaidai.
Pasak jo, iš „Vilniaus vandenų“ įgyvendinamų strateginių tikslų gyventojams labiausiai apčiuopiamas yra šalto vandens apskaitos skaitmenizavimas mechaninius vandens skaitiklius keičiant išmaniais ultragarsiniais skaitikliais.
Esą jie tiksliai surenka, apdoroja ir perduoda vandens suvartojimo duomenis.
Gyventojams ir įmonėms nereikės kas mėnesį deklaruoti vandens suvartojimo rodmenų, o užbaigus visą projektą, vartotojai galės kasdien sekti vandens suvartojimą, išmani sistema leis operatyviai identifikuoti vandens nuotėkius būstuose, daugiabučių tinkluose ir miesto vandentiekio sistemoje.
„Tai padės užkardyti rimtas avarijas ir nuostolius dėl sugadinto turto. Skaitikliai ypač tikslūs, todėl kiekvienas vartotojas mokės tiksliai už tą vandens kiekį, kuris suvartotas namų ūkyje ar įmonėje – nei daugiau, nei mažiau.
Tai leis visiems mums tvariau vartoti vandenį, išvengti išteklių švaistymo ir dėl jo patiriamų nuostolių“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas įmonės vadovas Saulius Savickas.
Vandentiekio tinklo skaitmenizavimo projektas bus užbaigtas iki 2030 m., bendros investicijos sieks 39,4 mln. eurų. Jo metu bus pakeista 350 tūkst. skaitiklių.
Vadinasi, vieno skaitiklio kaina su diegimu turėtų būti apie 112,5 euro.
Bendrovė primena, kad 2023 m. jau įdiegė beveik 80 tūkstančių skaitiklių.
Pasak pranešimo, siekiant patenkinti vien naujų tinklų statybos poreikį reikalingos apie 120 mln. eurų investicijos.
Iki 2033 m. „Vilniaus vandenys“ planuoja pastatyti apie 250 km naujų vandentiekio ir nuotekų tinklų.
„Iki 2032 m. didžiausioje Lietuvos nuotekų valykloje turime ir daugiau ambicingų tikslų – padidinti energijos gamybą iš nuotekų dumblo, įrengti saulės elektrines ir energiją kaupiančias baterijas, kad galėtume visiškai atsisakyti iškastinio kuro elektros ir šilumos gamybai. Visa tai padės amortizuoti energijos išteklių kainų šuolių poveikį įmonės veiklai“, – dėsto S. Savickas.
Šaltinis: tv3.lt