Vienoje Vilniaus mokykloje – apšaudyti moksleiviai, du atsidūrė ligoninėje Mokyklos vadovai papasakojo daugiau detalių

Be kategorijos

Rimtas incidentas trečiadienį užfiksuotas Vilniuje. Į mokyklą atsinešęs šratinį pistoletą, kaip teigia policija, vienas moksleivis apšaudė kitus. Du penkiolikmečiai trumpam atsidūrė ligoninėje, tačiau jų sužalojimai nėra sunkūs.

Kaip pranešė Vilniaus apskrities VPK, balandžio 13 d. apie 9 val. 22 min. Vilniaus apskrities VPK gautas pranešimas, kad vienos iš sostinės mokyklų moksleivis (gim. 2006 m.) atsinešė galimai šratinį ar airsoft pistoletą ir šaudė.

Nesunkiai sužaloti du penkiolikmečiai, kurie apžiūrai išvežti į ligoninę.

Po medikų apžiūros abu nepilnamečiai paleisti, jų sužalojimai nėra sunkūs.

Surinkta medžiaga dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

Policija taip pat pranešė, kad šaudęs moksleivis yra sulaikytas ir apklaustas.

Incidentas įvyko Vilniaus Radvilų gimnazijoje, esančioje Gelvonų g.

Pirminiais duomenimis, šūviai nuaidėjo per pertrauką.

Įtariamasis neprisipažįsta

Mokyklos direktoriaus pavaduotoja Rima Žalimienė komentavo, kad incidentas įvyko trečiadienio rytą, iš karto po pirmos pamokos, mokiniams išėjus į lauką.

„Įvyko ten esančiame stadione. Maždaug po devynių penkios minutės atėjo mokinys, kuris ir pranešė, kad pertraukos metu į jį šauta. Iš kokio ten ginklo, aš pasakyti negaliu, bet tai yra ne kovinis ginklas, nėra žudantis, kaip aš suprantu. Bet vis tiek tokiais dalykais ne tik mokiniai, bet visi žmonės negali naudotis.

Šiam mokiniui dešinėj rankoj buvo padarytas paviršinis sužeidimas, taip pat toks pats sužeidimas buvo ir nugaroje. Po to paaiškėjo, kad buvo dar ir kitas mokinys, bet jis neatėjo ir nepasakė – apie tai mums pranešė tas vaikas, kuris kreipėsi. Tam kitam mokiniui buvo pataikyta į galvą, irgi padarytas paviršinis sužalojimas“, – kalbėjo Vilniaus Radvilų gimnazijos atstovė.

Pasak R.Žalimienės, mokinys kategoriškai neigia, kad šaudė būtent jis.

„Jis pats po penkių minučių sugrįžo (…) Atvyko policija, tada dar buvo iškviestas vienas mokinys, nes tas, kuris buvo įvardintas kaip šovęs, teigė, kad šovė ne jis, o kitas“, – pasakojo ji.

„Mokyklos veiksmai: pirmas dalykas yra krizių valdymo plano sudarymas, antras dalykas – dar kartą mokiniams priminti galiojančias taisykles – mokinio elgesio taisykles ir priminti tas žmogiškąsias taisykles, kad tu negali daryti to, kas gali pakenkti kitam“, – aiškino R.Žalimienė.

Gimnazijos atstovė patikino, kad mokinių kuprines po incidento patikrino policija, ar vaikas turėjo ginklą jau atėjęs į mokyklą, esą neaišku. Paaugliams mokykloje buvo suteikta pirmoji pagalba, tačiau vėliau jie visgi išvežti į ligoninę.

„Kol yra neįrodyta kaltė, kurią įrodome ne mes, tokių drastiškų priemonių mokykla tikrai nesiims“, – teigė mokyklos atstovė, paklausta, ar vaikas dėl savo poelgio galėtų būti pašalintas iš mokyklos.

Jos teigimu, vėliau buvo informuoti tėvai, kurie atvyko į mokyklą, situaciją aiškinosi tyrėjai, tačiau mokyklos atstovai šiuose pokalbiuose nedalyvavo.

Mokyklos vadovų žiniomis, konfliktas tarp mokinių nebuvo kilęs.

Direktoriaus pavaduotoja, laikinai einanti vadovo pareigas Jolita Mianikienė BNS teigė, kad po incidento vaikai grįžo į klases.

Mokyklos vadovės tvirtino, kad iki šiol su tuo, jog mokiniai atsineštų draudžiamus daiktus į mokyklą, nebuvo susidurta.

„Tokie įvykiai neramina“

Vilniaus miesto savivaldybė informavo BNS, kad tokie įvykiai neramina ir primena mokyklų bendruomenėms kalbėtis su vaikais.

„Tokie įvykiai tikrai neramina ir darkart primena, kad ne tik tėvams, bet ir ugdymo įstaigoms būtina kalbėtis su vaikais apie tam tikrus veiksmus, grėsmes ir atsakomybes“, – teigiama komentare.

„Savivaldybė darkart primins šią pareigą visoms ir savo pavaldumo, ir privačioms įstaigoms“, – tvirtina savivaldybė.

Šaltinis: lrytas.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!