Viktorija Čmilytė-Nielsen: laisvi žmonės visada atrems tironijos pyktį

Naujienos

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną Vilniuje iškeltos Baltijos šalių vėliavos. Ceremonijoje Nepriklausomybės aikštėje kalbėjusi Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen smerkė Rusijos agresiją prieš Ukrainą, akcentuodama tautų apsisprendimo ir laisvės svarbą.

Iškilmingame renginyje pagerbti ir Ukrainos žmonės bei žuvusieji.

„Šiandien keliame savo vėliavas kitaip. Jas keliame ne vien pagerbdami savo valstybes, bet ir protestuodami prieš neišprovokuotą karinę agresiją“, – renginyje kalbėjo Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Keliame kaip solidarumo ženklą su Ukrainos žmonėmis, kurie kovoja už laisvę ir savo valstybės ateitį. Kurie kasdien kelia savo šalies vėliavą savo širdyse“, – sakė ji.

Seimo pirmininkė nusikaltimu ir tarptautinės teisės principų ignoravimu vadino veiksmus, kai „viena šalis kitą šalį subraižo raudonomis linijomis, kurios staiga pavirsta kraujuojančiais raketų dūriais“.

Ji teigė, jog svarbi ne tik aukščiausių politikų, bet ir eilinių Rusijos piliečių atsakomybė.

„Kiekvienas neprotestuojantis prieš agresiją ar juolab ją remiantis yra atsakingas už daromo nusikaltimo pasekmes“, – akcentavo ji.

Pasak jos, Lietuva ne kartą įrodė, jog „laisvi žmonės visada atrems tironijos pyktį“, o Ukraina tai įrodinėja šiandien.

„Ir ji laimės, o jos vėliava plevėsuos šalia kitų laisvų ir išdidžių šalių vėliavų. Kaip šiandien plevėsuoja Lietuvos trispalvė. Slava Ukraini!“, – Ukrainą palaikančiu šūkiu kalbą baigė Seimo pirmininkė.

Penktadienį Lietuvoje minima Nepriklausomybės atkūrimo diena.

1990 metų kovo 11 dieną Aukščiausioji Taryba-Atkuriamasis Seimas paskelbė, kad atkuriama nepriklausoma Lietuvos valstybė.

Šaltinis: bns.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!