Viktorija Čmilytė-Nielsen: reikia mums nustoti kalbėti apie Putino karą, nes tai jau visos Rusijos karas

Kitos Naujienos

Okupantai Bučos miestą pavertė masinės kapavietės vieta. Šimtai civilių lavonų – tiesiog gatvėse. Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen feisbuke rašo, kad „sunku suvokti kiek iš tiesų dar žvėriškumo slypi ir kiek jo gali dar sukurti Rusija“.

„Masinės kapavietės, egzekucijos aukoms surišus rankas, nuogi kūnai gatvėje. Visa tai – XXI a. Europoje, žemyne, kuris visą pasaulį įtikinėjo demokratijos pergale prieš autoritarinius režimus. Ukrainoje, laisva savo žmonių valia pasirinkusioje demokratijos ir laisvės kelią.

Šiandien ypatingai sunku suvokti kiek iš tiesų dar žvėriškumo slypi ir kiek jo gali dar sukurti Rusija. Taip, vis tik turime nustoti kalbėti apie Putino karą. Tai jau – visos Rusijos karas, ne vieno žmogiškumą praradusio asmens. 410 civilių aukų, ypatingai žiauriai savo likimą pasitikusių Europos sostinės priemiesčiuose ištrina ribą tarp Putino ir jo aplinką palaikančios Rusijos visuomenės. Visuomenės, iš kurios atėjo ir vėl ruošiasi ateiti nauji žudikai, savo kraupų sadizmą slepiantys purvinose uniformose.

Demokratinis pasaulis šiandien turi aiškiai parodyti savo valią, nes XXI a. pradžioje grasinama atkartoti praėjusio šimtmečio tragedijas. Privalome sustabdyti nevaldomu kraugeriu tampantį Putiną ir kruviną jo armiją“, – sekmadienį įrašu V. Čmilytė-Nielsen pasidalino savo „Facebook“ paskyroje.

Su įnirtingu Ukrainos pajėgų pasipriešinimu susidūrusioms Rusijos pajėgoms atsitraukus iš Kyjivo srities, buvo rasta nemažai galimo civilių žudymo aplink Ukrainos sostinę įrodymų.

Bučos priemiestyje po Rusijos pajėgų atsitraukimo masinėse kapavietėse buvo rasti beveik 300 civilių kūnai, pranešė vietos pareigūnai.

Naujienų agentūros AFP žurnalistai pranešė vienoje Bučos gatvėje matę mažiausiai 20 kūnų. Visi žmonės vilkėjo civilius rūbus.

Sekmadienį pranešė, kad Bučoje buvo aptikta dar viena masinė kapavietė su 57 žmonių palaikais.

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles’is Michelis (Šarlis Mišelis) anksčiau sekmadienį pasmerkė Rusijos pajėgų prie Ukrainos sostinės Kyjivo vykdytus žiaurumus ir pažadėjo paskelbti Maskvai dar daugiau sankcijų.

Civilių žudymą Bučoje Vokietija sekmadienį pavadino „siaubingu karo nusikaltimu“ ir paragino ES įvesti naujų sankcijų Rusijai.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!