Viktorija Čmilytė-Nielsen: Ukraina parodė – norint, kad gerbtų, reikia mokėti apsiginti patiems

Naujienos

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena, karo Ukrainoje kontekste, šiemet bus visiškai kitokia, prasidėjus Seimo pavasario sesijai kalbėjo parlamento vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Jos teigimu, nuožmi ukrainiečių kova parodė, kad laisvė nėra duotybė, už ją reikia nuolat kovoti.

„Norėčiau pasveikinti visus su artėjančia Kovo 11-ąja, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena. Šiemet šią esminę mūsų valstybingumo dieną minėsime kitaip. Karas Ukrainoje mūsų Nepriklausomybės atkūrimo dienai suteikė kitą dimensiją“, – kalbėjo V.Čmilytė-Nielsen.

„Dabar, būtent šią akimirką, ukrainiečiai, demonstruodami tvirtybės stebuklus, kaunasi dėl savo teisės vadintis laisvais žmonėmis. Būtent šią akimirką jie žūsta, gindami savo, taip pat ir mūsų bei visos Europos laisvę.

Mes dalijomės su Ukraina tvirtybe tuomet, daugiau kaip prieš tris dešimtmečius, dabar jie dalijasi viskuo su mumis. Ukraina mus suvienija – kalbame vienu balsu, darome vieną darbą. Esame tauta, verta savo himno žodžių „Vienybė težydi“.

Nuoširdžiai didžiuojuosi Lietuvos žmonėmis, kurie be jokių raginimų, be specialių priminimų, puolė į pagalbą agresyvaus priešo draskomiems ukrainiečiams. Mes demonstruojame geriausias savo savybes – ir tai nėra vienintelė Ukrainos dovana Lietuvai“, – pabrėžė Seimo pirmininkė.

Jos teigimu, Ukraina Lietuvai priminė, kad laisvė nėra duotybė ar „šventinė dovanėlė“.

„Už laisvę reikia nuolat kovoti, nuolat ją tvirtinti. Ukraina atkreipė dėmesį į tai, kaip svarbu turėti patikimų partnerių ir ištikimų draugų. Ir kad tuo rūpintis reikia ne tada, kai užklumpa bėda, o gerokai anksčiau.

Ukraina parodė – norint, kad gerbtų, reikia mokėti apsiginti patiems. Ukraina atvėrė akis, kad su brutalia jėga neįmanoma tartis – jai tik galima priešpastatyti jėgą“, – kalbėjo V.Čmilytė-Nielsen.

„Ačiū Ukraina, dabar mūsų eilė viskuo dalytis“, – pridūrė ji.

Greitasis kelias

Seimo pirmininkė įsitikinusi, kad su Rusijos agresija susiduriančiai Ukrainai turi būti suformuotas „greitasis takelis“, siekiant narystės Europos Sąjungoje (ES).

„ES perspektyva Ukrainai šiandien yra labai svarbi. (…) Ukrainai turi būti suplanuotas greitasis takelis į ES, tokia yra idėja, Ukrainos situacija yra išskirtinė“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė parlamento vadovė.

Ji pabrėžė, kad svarbus yra politinis sprendimas, o apie biurokratinius sprendimus šiuo metu nėra kalbama.

Ketvirtadienį Seimo nariai ketina priimti rezoliuciją „Dėl šalies kandidatės statuso suteikimo Ukrainai ir visateisės Ukrainos narystės Europos Sąjungoje“.

Šaltinis: lrytas.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!