Vilija Blinkevičiūtė apie idėją jai būti premjere: „Iš visos širdies dėkoju prezidentui Gitanui Nausėdai“

Naujienos

Perrinkimo siekiančiam prezidentui Gitanui Nausėdai pareiškus, jog šis mėgintų įkalbinti socialdemokratų lyderę Viliją Blinkevičiūtę po kitų Seimo rinkimų užimti premjerės postą, pati europarlamentarė dėkoja šalies vadovui už reiškiamą paramą. Tačiau politikė iki šiol vengia aiškiai pasisakyti apie perspektyvas vadovauti Vyriausybei ir pažymi – viskas priklausys nuo spalį vyksiančių parlamento rinkimų rezultatų.

„Iš visos širdies dėkoju prezidentui Gitanui Nausėdai, linkėdama jam sėkmės antrajame prezidento rinkimų ture. Tikrai neabejoju, kad Lietuvos žmonės išsirinks Gitaną Nausėdą prezidentu. Ir labai labai dėkoju jam už tokį pasitikėjimą, už gražius išsakytus žodžius. Tai svarbu kiekvienai politinei jėgai – tokios rimtos partijos, kaip socialdemokratų, man, kaip pirmininkei, svarbus šalies vadovo vertinimas“, – Eltai penktadienį teigė V. Blinkevičiūtė.

„Bet, žinoma, visa tai parodys laikas, Seimo rinkimai. Matysime, kokie bus rezultatai, ir tada priimsime sprendimus. Dabar jokių sprendimų tikrai nėra“, – patikino ji.

Netrukus po G. Nausėdos pasisakymų viešojoje erdvėje kilo klausimų, ar šalies vadovas nepaskubėjo pasisakyti dėl galimos būsimos Vyriausybės vadovybės. Pati V. Blinkevičiūtė su tokiais svarstymais nesutinka.

„Aš nevertinčiau, kad skuba. Šalies vadovas jaučia atsakomybę. Jis iš tikrųjų apmąsto, jis galvoja, jis mato su kuo, matyt, galėtų turėti normalius darbinius santykius, priimant Lietuvos žmonėms reikšmingus sprendimus. Tikrai manau, kad visi Lietuvos žmonės labai akivaizdžiai prezidento rinkimų pirmame ture parodė, kad tas bendravimas, ta politika, ta politinė kultūra kaip elgiasi konservatoriai, deja, nėra priimtina žmonėms ir nėra priimtina žmonių išrinktam šalies prezidentui“, – kalbėjo europarlamentarė.

„Neabejoju, jog prezidentas mato socialdemokratų partiją, kurios politinė kultūra, yra visiškai kitokia“, – svarstė ji.

Visgi, ar leisis G. Nausėdos įkalbinama tapti kito Ministrų kabineto premjere, V. Blinkevičiūtė neatsako.

„Žinote, pasakysiu – dabar važiuoju iš Prienų. Tokia graži Lietuva, aš tokia laiminga, aš taip džiaugiuosi, ir žmonės labai faini. Vakar Kaune buvau visą dieną – Laisvės alėjoje kiek sutikome žmonių, jie labai džiaugiasi, jie labai patenkinti ir rinkimų rezultatais, ir vasara, ir labai gražia Lietuva. Aš irgi penktadienio popietę džiaugiuosi su visais kartu“, – tepasakė ji, atsakydama į klausimą, ar leisis būti įkalbinama vadovauti Vyriausybei.

Primename, kad penktadienį prezidentas G. Nausėda interviu Eltai teigė – jei socialdemokratai rudenį laimėtų rinkimus, jis premjerės pareigose matytų V. Blinkevičiūtę. Antrajam prezidento rinkimų turui susiklosčius sėkmingai, šalies vadovas neatmetė galimybės pabandyti įkalbėti LSDP pirmininkę užimti Vyriausybės vadovės postą.

„Šias pareigas gali užimti ir kiti žmonės. Bet jeigu rinkimai šiai partijai susiklostytų sėkmingai (…), aš tikrai mėginčiau įkalbėti ponią Blinkevičiūtę užimti šias atsakingas bei svarbias pareigas“, – interviu Eltai teigė prezidentas.

Pastaruoju metu G. Nausėda ne kartą viešai tvirtino, kad su centro kairės Vyriausybe jam sutarti ir rasti sprendimus būtų paprasčiau. Panašiai kalba ir G. Nausėdai paramą prezidento rinkimuose išsakiusi V. Blinkevičiūtė.

Visgi, ar LSDP lyderė pati sutiks vesti partijos sąrašą bei pretenduoti į Vyriausybės vadovės poziciją, kol kas nėra aišku. Anot socialdemokratų sąrašą Europos Parlamento (EP) rinkimuose vedančios politikės, šiuo metu nėra reikalo skubėti atsakyti į šį klausimą.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt