Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius pasidalino naujais kelio ženklais

Naujienos

Šimašius dalinasi naujais kelio ženklais, kurie sukelia daug emocijų: „Kaimynai baltarusiai, atsibuskit“

„Iki laisvo Kyjivo 779 km. Iki Kremliaus okupuoto (laikinai) Minsko – 187 km. Naujas kelio ženklas Vilniuje. Kaimynai baltarusiai, atsibuskit“, – savo socialiniame feisbuko tinkle skelbia R. Šimašius.

R. Šimašius: reikia ruoštis priimti pabėgėlius iš Baltarusijos ir Rusijos

Vilnius priima nuo karo bėgančius ukrainiečius, tačiau jau reikia ruoštis priimti ir galimus pabėgėlius iš Baltarusijos bei Rusijos, sako sostinės meras.

„Žiūrint du žingsnius į priekį, neabejoju, kad reikia ruoštis ir jau ruošiamės pabėgėliams ne tik iš Ukrainos, bet ir iš Baltarusijos ir Rusijos“, – trečiadienį žurnalistams po sostinės savivaldybės tarybos posėdžio sakė R. Šimašius.

„Iš Ukrainos bėga žmonės nuo V. Putino siunčiamų balistinių raketų, o iš Baltarusijos ir Rusijos, akivaizdu, kad pradės bėgti ir bėga nuo policijos areštinių ir kitų represijos priemonių“, – tvirtino jis.

Meras pabrėžė, kad reikės priimti visus. „Bet pirmiausia, aišku, pagalba nuo karo bėgantiesiems“, – pridūrė jis.

R. Šimašiaus duomenimis, šiuo metu Vilniaus mokyklas jau lanko beveik 100 vaikų iš Ukrainos, dešimtys atėjo į darželius.

Meras tvirtino, kad patys žmonės sprendžia, kokias ugdymo įstaigas rinktis, tačiau jau svarstoma galimybė steigti ukrainietiškas klases, grupes, galbūt net įkurti atskirą mokyklą.

„Svarstome ukrainietiškų atskirų klasių steigimą atskirose mokyklose, galbūt ir atskiros ar mišrios ukrainiečių kalba dėstomos mokyklos steigimą. Tie dalykai yra pakeliui“, – sakė R. Šimašius.

Rusijai vasario pabaigoje įsiveržus į Ukrainą, jau per 2 mln. žmonių iš šalies pabėgo į kaimynines valstybes. Dalis jų atvyksta ir į Lietuvą. Čia ukrainiečiai registruojami, jiems teikiama pagalba susirandant būstą, gaunant darbą.

Trečiadienio duomenimis, Lietuvoje užsiregistravo apie 5 tūkst. karo pabėgėlių iš Ukrainos, tačiau manoma, kad atvykusiųjų į šalį yra daugiau, nes ne visi ukrainiečiai oficialiai registravosi.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!