Vilniuje prisiekė naujieji šauliai, tarp jų – Seimo pirmininkė ir Premjerė

Naujienos
Penktadienį Lietuvai minint 32-ąsias Nepriklausomybės atkūrimo metines, Vilniuje priesaikas davė nauji Lietuvos šaulių sąjungos nariai. Garbingas gretas papildė ir žinomi veidai – Ingrida Šimonytė, Viktorija Čmilytė-Nielsen, Agnė Grigaliūnienė, Karolina Liukaitytė, Justinas Jarutis.

Priesaikas davė ir Šaulių sąjungos vėliavos pabučiavimu į šaulių gretas įstojo dešimtys žmonių, tapusių broliais ir sesėmis.

Prisiekusių šaulių gretose buvo ir politikų, ir žinomų žmonių: premjerė Ingrida Šimonytė, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, renginių ir komunikacijos agentūros bendraturtė Agnė Grigaliūnienė, laidų vedėja Karolina Liukaitytė, muzikantas Justinas Jarutis.

Akimirkomis iš priesaikos feisbuke pasidalijo Agnė Grigaliūnienė. Ji kartu su Karolina Liukaityte įsiamžino amsenukėje ir pasidalijusi nuotrauka skyrė jautrius žodžius.

„Vakar migdžiau Jonytę ir apsiašarojau… dėl minties… „kas jei“. Šiandien, po ilgų galvojimų, paskatinta paskutinių įvykių pasaulyje, apsisprendžiau. Ir prisiekiau. Ginsiu savo tėvynę net ir gyvybės negailėdama. Iš meilės gyvenimui ir laisvei. Iš pagarbos tėvams, kurie už mūsų laisvę jau kovojo. Iš noro, kad mūsų vaikai augtų laisvi, sveiki ir nepriklausomi pasaulio žmonės. O su miela bičiule ir kaimyne Karolina Liukaityte mes apsitarėm „kas jei“. Ir prisiekėm šiandien kartu – su tūkstančiais sesių ir brolių ŠAULIŲ“, – rašė A.Grigaliūnienė.

Akimirkomis iš ceremonijos socialiniame tinkle pasidalijo ir Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Po priesaikos su broliais ir sesėm šauliais“, – pasidalijusi nuotrauka rašė V.Čmilytė-Nielsen.

O štai Ingrida Šimonytė dar penktadienį žurnalistams teigė, kad sprendimas prisidėti prie šaulių brendo ne vienerius metus.

„Buvau apsisprendusi tą padaryti, tiesiog šiais metais turbūt atėjo tas momentas, kai parašiau prašymą ir šiandien prisieksiu“, – sakė premjerė.

Kadru iš Nepriklausomybės aikštės pasidalijo ir ką tik šaulio priesaiką davęs atlikėjas Justinas Jarutis.

„Tėvynės labui“, – po nuotrauka rašė jis.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Justinas Jarutis (@justinasjarutis)

Priesaikos metu į šaulius kreipėsi krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas. „Šiandien ne tik jūsų priesaikos diena. Šiandien – Šaulių sąjungos stiprėjimo šventė. Jūs prisidedate ne tik prie atgrasymo, grėsmių atrėmimo, bet ir prie Lietuvos klestėjimo. Prisidedate skirtingai, bet svariai“, – sakė jis.

Po naujų narių priesaikos šaulių gretos kartu su jaunaisiais šauliais sudarys apie 12 tūkst. narių.

Nuo karo Ukrainoje pradžios Šaulių sąjunga per keletą dienų vien sostinėje sulaukė 1700 pareiškimų tapti nariais. Didelis aktyvumas juntamas ir Kaune. Anksčiau sąjungos gretos per metus pasipildydavo maždaug 1000 narių.

Šaltinis: delfi.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!