Vilniuje savivaldybės darbuotojai pradeda mokytis ukrainiečių kalbos

Naujienos

Vilniaus savivaldybės darbuotojai pradeda mokytis ukrainiečių kalbos.

Kaip ketvirtadienį informavo savivaldybė, tokia galimybė darbuotojams sudaryta įvertinus tai, kad į Vilnių jau atvyko beveik 15 tūkstančių karo pabėgėlių iš Ukrainos – tai sudaro 2 proc. sostinės gyventojų,

Dviejose grupėse ukrainiečių kalbos kol kas mokysis 32 savivaldybės darbuotojai.

Vilniaus vicemeras Tomas Gulbinas sako, kad padėti Ukrainai ir jos žmonėms galima ne tik renkama parama, įvairiomis paslaugomis, bet ir „gyvu žodžiu, šiltu aptarnavimu ir supratimu“.

„Tuo tikslu nusprendėme sudaryti galimybę savivaldybės darbuotojams mokytis ukrainiečių kalbos ir tuo pačiu sukurti keletą darbo vietų mokytojams“, – sakė vicemeras.

Jis paragino ir sostinėje įsikūrusias įstaigas bei įmones pasekti savivaldybės pavyzdžiu, sakydamas, kad kalbos įgūdžių prireiks ir padedant atstatyti Ukrainos miestus, „apie ką Vilnius jau šnekasi su Kijevu“.

Du kartus per savaitę vyksiančias pamokas ves du mokytojai iš Ukrainos: Julija Čerepova ir Mykolas Litovka.

J. Čerepova Donbaso valstybiniame pedagoginiame universitete įgijusi ukrainiečių ir anglų kalbos ir literatūros filologijos specialybę bei turinti mokytojos kvalifikaciją. Ji taip pat yra metodinių patobulinimų ukrainiečių kalbos mokytojams autorė.

M. Litovka Kembridžo universitete yra įgijęs anglų kalbos sertifikatą. Jis taip pat yra Jaunųjų trenerių mainų programų dalyvis Ispanijoje, Čekijoje, Lenkijoje, Turkijoje.

Aštuonerių metų patirtį turintis mokytojas pamokas ves per nuotolį, iš Ukrainos.

Pamokų metu bus mokomasi ne tik kalbos, mokytojai ketina supažindinti su ukrainiečių kultūra, dainomis, papročiais. Visas ukrainiečių kalbos kursas truks apie tris mėnesius.

Šaltinis: alfa.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!