Visas pasaulis smerkia žudynes Bučoje: tai karo nusikaltimas

Kitos Naujienos

Civilių žudymas Ukrainos sostinės Bučos priemiestyje buvo „tyčinės žudynės“, po skubaus rusų pajėgų atsitraukimo iš Kyjivo srities sekmadienį pareiškė Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba.

„Žudynės Bučoje buvo tyčinės. Rusai siekia sunaikinti tiek ukrainiečių, kiek tik gali. Privalome sustabdyti juos ir juos išspirti. Reikalauju naujų triuškinančių G-7 sankcijų DABAR“, – parašė jis socialiniame tinkle „Twitter“.

Kyjivo meras Vitalijus Klyčko pareiškė esąs sukrėstas „žiaurių karo nusikaltimų“, kuriuos rusų pajėgos vykdė Ukrainos sostinės Bučos priemiestyje.

 

V. Klyčko, paminėjęs pranešimus apie sušaudytus civilius, vokiečių dienraščiui „Bild“ sekmadienį pareiškė, jog „tai, kas įvyko Bučoje ir kituose Kyjivo priemiesčiuose, galima apibūdinti tik kaip genocidą“.

Naujienų agentūros AP reporterių komanda sekmadienį matė mažiausiai devynių žmonių, kurie regis buvo sušaudyti, kūnus. Mažiausiai dviejų iš šių žmonių rankos buvo surištos už jų nugaros. Visi dėvėjo civilius drabužius, o mažiausiai trys buvo pusnuogiai. Vienas, regis, buvo iš arti nušautas į krūtinę.

Civiliai buvo sušaudyti, kai jų rankos buvo surištos.

V. Klyčko pareiškė, kad už šiuos „žiaurius karo nusikaltimus“ yra atsakingas Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, ir pridūrė, kad civiliai buvo „sušaudyti, kai jų rankos buvo surištos“.

Kyjivo meras paragino visą pasaulį ir ypač Vokietiją nedelsiant nutraukti dujų importą iš Rusijos.

Anot jo, „gali būti tik viena pasekmė, ypač Vokietijai: Rusijai nebeturėtų atitekti nė vieno skatiko, tai kruvini pinigai, kurie naudojami žmonių žudynėms. Būtina nedelsiant paskelbti dujų ir naftos embargą.“

Ragina griežtinti sankcijas

Vis daugėjant Ukrainos sostinės Irpinės ir Bučos priemiesčiuose vykdytų „pasibaisėtinų veiksmų“ įrodymų, Rusijos išpuoliai prieš civilius turi būti tiriami kaip karo nusikaltimai, sekmadienį pareiškė Jungtinės Karalystės (JK) užsienio reikalų sekretorė.

Liz Truss (Liz Tras) pareiškime nurodė, kad vyriausybė mato, jog „vis daugėja pasibaisėtinų veiksmų, kuriuos įsiveržusios pajėgos vykdė tokiuose miestuose kaip Irpinė ir Buča, įrodymų“.

Naujienų agentūros AFP žurnalistai pranešė vienoje Bučos gatvėje šeštadienį matę mažiausiai 20 kūnų. Visi žmonės vilkėjo civilius rūbus.

Trys iš šių žmonių buvo rasti šalia dviračių, o kiti – šalia kulkų suvarpytų ir suknežintų automobilių. Vieno žmogaus rankos buvo balta medžiagos skiaute surištos už nugaros. Vyras buvo nušautas, o šalia jo kūno gulėjo atvertas ukrainietiškas pasas.

Pasak L. Truss, Rusijos pajėgų „beatodairiški išpuoliai prieš nekaltus civilius per neteisėtą ir nepateisinamą Rusijos invaziją į Ukrainą turi būti tiriami kaip karo nusikaltimai“.

„Neleisime Rusijai nuslėpti savo dalyvavimo šiuose žiaurumuose skleidžiant cinišką dezinformaciją“, – pareiškė L. Truss ir pridūrė, kad JK „visapusiškai parems bet kokius Tarptautinio Baudžiamojo Teismo tyrimus“.

Ji taip pat paragino Rusijai paskelbti griežtesnių sankcijų.

Pasak L. Truss, yra labai svarbu, kad tarptautinė bendruomenė „ir toliau teiktų Ukrainai jai taip reikalingą humanitarinę ir karinę pagalbą, ir kad mes griežtintume sankcijas, kad būtų nutrauktas Putino karo mašinos finansavimas“.

Pasaulis smerkia

Europos Sąjungai pirmininkaujančios Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emanuelis Makronas) sekmadienį pasmerkė „nepakeliamus“ nužudytų civilių gyventojų vaizdus Ukrainos Bučos mieste ir pareiškė, kad Rusijos valdžia „turi atsakyti už šiuos nusikaltimus“.

„Gatvėse bailiai nužudyti šimtai civilių“, – tviteryje parašė jis, turėdamas omenyje Kyjivo priemiestį Bučą, iš kurio neseniai pasitraukė Rusijos pajėgos.

Kiek anksčiau sekmadienį JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas pareiškė, kad daugybės civilių kūnų Bučos gatvėse vaizdas yra „smūgis į paširdžius“.

„Šie vaizdai yra tarsi smūgis į paširdžius, – CNN sakė jis. – Tai yra realybė, kuri vyksta kiekvieną dieną, kol tęsiasi Rusijos brutalumas prieš Ukrainą.“

Tuo metu NATO generalinis Sekretoriius Jensas Stoltenbergas, taip pat kalbėdamas su CNN, civilių žudynes Kyjivo priemiestyje Bučoje pavadino „siaubingomis“.

Šie vaizdai yra tarsi smūgis į paširdžius.

„Tai žiaurus elgesys su civiliais gyventojais, kokio Europoje nematėme dešimtmečius, siaubingas ir visiškai nepriimtinas“, – pareiškė jis.

Italija sekmadienį taip pat pasmerkė kaip „pasibaisėtinus ir nepakeliamus“ civilių žudymus Ukrainos Bučos mieste, kuriuos, kaip įtariama, įvykdė Rusijos pajėgos, ir pareiškė, kad Maskva turi būti patraukta atsakomybėn.

„Nusikaltimų, įvykdytų Bučoje ir kitose Ukrainos kariuomenės išlaisvintose teritorijose, vaizdai yra pribloškiantys“, – sakoma premjero Mario Draghi (Marijus Dragis) pranešime.

„Neginkluotų civilių gyventojų žudynių žiaurumas yra pasibaisėtinas ir nepakeliamas. Rusijos valdžios atstovai turi nedelsdami nutraukti karo veiksmus, sustabdyti smurtą prieš civilius ir atsakyti už tai, kas įvyko“, – pridūrė jis.

Su įnirtingu Ukrainos pajėgų pasipriešinimu susidūrusioms Rusijos pajėgoms atsitraukus iš Kyjivo srities, buvo rasta nemažai galimo civilių žudymo aplink Ukrainos sostinę įrodymų.

Bučos priemiestyje po Rusijos pajėgų atsitraukimo masinėse kapavietėse buvo rasti beveik 300 civilių kūnai, pranešė vietos pareigūnai.

Naujienų agentūros AFP žurnalistai pranešė vienoje Bučos gatvėje matę mažiausiai 20 kūnų. Visi žmonės vilkėjo civilius rūbus.

Sekmadienį pranešė, kad Bučoje buvo aptikta dar viena masinė kapavietė su 57 žmonių palaikais.

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles’is Michelis (Šarlis Mišelis) anksčiau sekmadienį pasmerkė Rusijos pajėgų prie Ukrainos sostinės Kyjivo vykdytus žiaurumus ir pažadėjo paskelbti Maskvai dar daugiau sankcijų.

Civilių žudymą Bučoje Vokietija sekmadienį pavadino „siaubingu karo nusikaltimu“ ir paragino ES įvesti naujų sankcijų Rusijai.

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) sekmadienį pareiškė, kad Rusijos kariai yra kalti dėl karo nusikaltimų Ukrainoje, kai Kyjivui perėmė aplink sostinę esančių teritorijų kontrolę buvo aptikta masinių kapaviečių bei nužudytų civilių.

„Niekingi Rusijos išpuoliai prieš nekaltus civilius Irpinėje ir Bučoje – tai dar vienas įrodymas, kad [Vladimiras] Putinas ir jo armija vykdo karo nusikaltimus Ukrainoje“, – pareiškė jis.

„Joks neigimas ar dezinformacija iš Kremliaus negali nuslėpti to, ką mes visi žinome esant tiesa – Putiną apėmusi desperacija, jo invazija žlunga, o Ukrainos ryžtas dar niekada nebuvo stipresnis“, – pareiškė premjeras.

B. Johnsonas pridūrė, kad JK remia Tarptautinio baudžiamojo teismo tyrimą dėl Ukrainoje įvykdytų žiaurumų.

„Teisingumo sekretorius davė leidimą papildomai finansinei paramai ir specialistų tyrėjų siuntimui – mes nenurimsime, kol nebus įvykdytas teisingumas“, – pridūrė jis.

Jungtinės Karalystė paragino „siaubingus aktus“ tirti kaip karo nusikaltimus.

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!