Vladimiras Zelenskis rusų kariams: jūs dar galite atsitraukti, nes mes priversime jus atsakyti už nužudytus vaikus

Naujienos

Kovo 9-ąją Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis kreipėsi į ir Ukrainos tautą, ir į Rusijos karius. Jis akcentavo, kad šalis jau dvi savaites didvyriškai ginasi nuo okupantų, o rusų kariai perspėti – už žudomus vaikus nebus jokio gailesčio.

V. Zelenskis rusų kalba kreipėsi į rusų karius: „Rusų kariai! Jūs turite galimybę išgyventi. Beveik dvi savaitės mūsų pasipriešinimo parodė jums, kad mes nepasiduosime patys ir žemės neatiduosime, kol neatsakysime galutinai už visus nužudytus žmones. Už mūsų užmuštus vaikus. Jūs dar galite išsigelbėti. Jeigu paprasčiausiai išeisite“.

„Mūsų kariai, mūsų teritorinė gynyba sugebėjo pasipildyti savo technikos arsenalą trofėjais, paimtais mūšio lauke. Prieš tankai, šarvuočiai, atsargos dabar dirbs mūsų gynybai, mūsų gyvybėms, mūsų valstybei. Kas gali būti labiau žeminančio okupantams?“ – akcentavo Ukrainos prezidentas, pažymėjęs, kad „mušime priešą jo paties ginklais“.

Jis paragino neklausyti savo kariuomenės vadų melo ir akcentavo būtinybę baigti šį karą.

„Netikėkite savo vadais, kai jie sako jums, kad jūs turite galimybių Ukrainoje. Čia jūsų niekas nelaukia. Jūsų vadai jau viską supranta. Reikia baigti šitą karą. Reikia grįžti prie taikos, – pareiškė V. Zelenskis, pridūręs, kad atsakymo į klausimą, kurį sau jau užduoda ir rusų kariai, kodėl buvo pradėtas šis karas, nėra. – Yra tik vienas žodis – žūtis“.

Ukrainos prezidentas taip pat paragino Vakarų šalis nedelsiant išspręsti logistinius lenkų naikintuvų pristatymo klausimus: „Tai kada bus sprendimas? Klausykite, pas mus karas, ir mes neturime laiko žiniasklaidai ar signalams, čia ne pingpongas, (kalbame) apie žmonių gyvybes… Spręskite greičiau, pristatykite mums lėktuvus“.

Ukrainos prezidentas taip pat akcentavo, kad į šalies teritoriją jau įžengė faktiškai visos pajėgos, kurios buvo surinktos tam tikslui. „Grėsmės valstybei mastas – maksimalus. Okupacinis kontingentas jau atvedė į mūsų teritoriją beveik visus, ką surinko įsiveržimui į Ukrainą. Tačiau ir mūsų atsako mastas – maksimalus, – pažymėjo jis. – Pas juos – tik technika, maksimaliai. Pas mus – prie technikos dar ir aukštumoje tauta. Pas juos – tik įsakymai: pulti, žudyti, tyčiotis. Pas mus – realus milijonų ukrainiečių troškimas nugalėti, gintis, išvalyti savo valstybę“.

Jis taip pat pridūrė, kad „nėra tokio Žemėje kampelio, kur nežinotų, kaip herojiškai ukrainiečių tauta gina mūsų nuostabią žemę“.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!