Vladimiro Putino režimo planas atsisuko kitu galu: užsispyrimas dėl vieno termino kenkia visoms Rusijos pajėgoms

Naujienos

Nuo pat vasario 24 dieną įvykusios Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios Vladimiro Putino režimas griežtai atsisakė savo veiksmus vadinti karu ir pristatė iki šiol nuolat propagandistų kartojamą „specialiosios karinės operacijos“ terminą.

Šis terminas yra privalomas visai prorusiškai žiniasklaidai ir viešai pasisakantiems Rusijos politikams, o paskutinį kartą garsiausiai nuskambėjo iš Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo lūpų.

Pastarasis savo pareiškimu nustebino jį kalbinusį BBC žurnalistą, kuris pabrėžė, kad S.Lavrovo žodžiai visiškai prasilenkia su aiškiai matoma realybe.

V. ZELENSKIS: RUSIJA GALI SUINTENSYVINTI KARO VEIKSMUS UKRAINOJE ES SPRENDIMO IŠVAKARĖSE

Tačiau panašu, kad karą Ukrainoje pradėjusi Rusija ima pati kentėti nuo „specialiosios karinės operacijos“ termino.

Jungtinės Karalystės gynybos ministerija pateikė vertinimą, kuriame pabrėžiama, kad invaziją „specialiąja karine operacija“, o ne karu, pabrėžtinai vadinantis Kremlius taip ryškiai mažina galimybes sutelkti daugiau karinės galios.

Britai pranešė, kad Rusijos valdžiai nepavyksta surasti daugiau teisinių priemonių, kurios padėtų nubausti dezertyrus ir tuos, kurie atsisako paklusti mobilizacijai. Pabrėžiama, kad karo Ukrainoje klasifikacija kaip „specialioji karinė operacija“ neleidžia panaudoti teisinių priemonių, kurios iškart įsigalioja karo metu.

Pasak britų žvalgybos, daug įvairaus rango Rusijos armijos narių yra ir susipainioję dėl paties karo tikslų.

Savo pranešime britai nurodė, kad Rusijos pajėgos kenčia nuo žemės moralės, prasto vadovavimo ir labai ribotų galimybių rotuoti pajėgas. Prie to prisideda ir labai dideli praradimai, stresas ir besitęsiančios logistikos bėdos. Pranešama, kad Rusijos pajėgos jau yra ir bėdų išmokant atlyginimus.

JAV esantis Karo analizės institutas (ISW) jau anksčiau prognozavo, kad Rusijos užsispyrimas karą Ukrainoje vadinti „specialiąja karine operacija“ yra tiesiogiai susijęs su pajėgų trūkumu, atlyginimo problemomis bei neaiškiais tikslais.

„Kremlius tęsia kovą dideliame ir klampiame kare su pajėgomis, kurios buvo suburtos, neteisingai manant, kad invazija bus trumpa. Kremliaus ir toliau stringa, bandant pataisyti fundamentalią savo „specialiosios karinės operacijos“ klaidą.

Šaltinis: lrytas.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis
Reklama
error: Alert: Content is protected !!