Vokietija siunčia Ukrainai tankų ir apmokys Ukrainos karius

Naujienos

Vokietijos ambasadorė JAV Emily Haber paskelbė, kad Vokietija siųs Ukrainai tankų ir apmokys Ukrainos karius.

Apie tai E. Haber parašė „Twitter“ paskyroje.

„Du dideli pranešimai iš susitikimo Ramšteine. Pirma, mes siunčiame Gepard tankus į Ukrainą. Antra, mes Vokietijos žemėje apmokysime Ukrainos karius“, – socialiniuose tinkluose rašo E. Haber.

Kiek anksčiau antradienį skelbta, kad Vokietijos gynybos ministrė Christine Lambrecht teigė, kad Vokietija Ukrainai siųs savaeigių priešlėktuvinių sistemų.

Užsienio žiniasklaidoje šis sprendimas buvo įvardintas kaip „svarbus atsargios Berlyno politikos dėl karinės paramos Kyjivui pokytis“.

BBC skelbia, kad Vokietija Ukrainai siųs 50 priešlėktuvinių tankų. Rašoma, kad tankai kurį laiką stovėjo sandėlyje, prieš siunčiant juos Ukrainai jie bus atnaujinti.

Vyko sąjungininkų susitikimas

Antradienį Vokietijos mieste Ramšteine vyko sąjungininkų pasitarimas. Jis surengtas amerikiečių iniciatyva, jis vyko JAV karinėje bazėje Ramšteine.

Pentagonas į Vokietiją sukvietė gynybos ministrus ir aukšto rango kariuomenių atstovus iš 40 sąjungininkių šalių, tiek NATO, tiek ir kitų su JAV artimai bendradarbiaujančių valstybių.

Susitikimo metu aptarta, kaip geriausia stiprinti Rusijos agresiją patiriančios Ukrainos karinius pajėgumus šiuo metu, taip pat – karui pasibaigus.

Susitikimo metuaptarti ir vertinti pastarieji okupacinės Rusijos kariuomenės puolamieji veiksmai Ukrainos rytuose.

Prieš susitikimą dėl tolesnio ginkluotės siuntimo į karo draskomą Ukrainą Maskva įspėjo apie „realią“ Trečiojo pasaulinio karo grėsmę.

„Tai realu, negalima to nuvertinti“, – sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

Tarp į susitikimą pakviestųjų šalių buvo ne tik JAV sąjungininkės Europoje, bet ir Australija bei Japonija, kurios baiminasi, kad Rusijos pergalė Ukrainoje taptų precedentu ir paskatintų Kinijos teritorines ambicijas.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
Reklama
error: Alert: Content is protected !!