Vokietijos kancleris Olafas Scholzas: Ukraina gauna ginklų, kurių neturi net Vokietijos kariuomenė

Naujienos

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas pareiškė, kad žiniasklaidos informacija apie karinės paramos Ukrainai mažinimą neatitinka tikrovės. Tai jis sakė interviu laikraščiui „Globe and Mail“.

Vokietijos ministras pirmininkas atsakė, kad „nuo pirmųjų dienų po Rusijos puolimo Ukrainoje“ šalis tiekia Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms ginklus ir šaudmenis.

„Pristatėme viską, ką turėjome: prieštankines ir priešlėktuvines sistemas, minas, šautuvus, tonas šaudmenų ir neletalinės pagalbos.

Nuo tada perėjome prie sudėtingesnių ir brangesnių sistemų. Savaeigės haubicos, daugkartiniai raketų paleidimo įrenginiai, priešlėktuvinės sistemos, priešlėktuviniai radarai.

Kai kurios iš šių sistemų yra tokios naujos, kad jų pagaminta labai nedaug, o kai kurios iš jų net nebuvo įdiegtos Bundesvero kariuomenėje“, – teigia Scholzas.

Jis pridūrė, kad Vokietija taip pat rengia mokymus Ukrainos įguloms.

„Šiuo metu keliose Vokietijos vietose ukrainiečiai mokomi dirbti su nauja ir sudėtingesne įranga. Ir mes toliau teiksime šią paramą Ukrainai, kol ji bus reikalinga“, – pridūrė F. Scholzas.

Kaip pranešė UNIAN, remdamasi Vokietijos žiniasklaida, Vokietijos priešlėktuvinės gynybos sistemų „Iris-T SLM“ perdavimas Ukrainai buvo atidėtas, nes nebuvo gautas Vokietijos kanclerio Olafo Scholzo leidimas.

Sandoriui pritarė Vokietijos ekonomikos ministerija, tačiau galutinį patvirtinimą turėtų duoti Federalinė saugumo taryba.

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis
Reklama
error: Alert: Content is protected !!