Vokietijos ministras ragina visus tautiečius nervinti V. Putiną taupant dujas

Naujienos

Vokietijos ekonomikos ministras Robertas Habeckas (Robertas Habekas) penktadienį paskelbtame interviu paragino tautiečius taupyti energiją ir tokiu būdu „nervinti [Rusijos prezidentą Vladimirą] Putiną“, šaliai siekiant sumažinti savo priklausomybę nuo rusiškų dujų dėl karo Ukrainoje.

Duodamas interviu žiniasklaidos grupei „Funke“ ministras sakė, kad žmonės gali imtis „labai paprastų“ priemonių vartojimui sumažinti.

„Sakyčiau, kad paprastai visada galime sutaupyti 10 proc. [energijos]“, – teigė ministras.

Pasak jo, žmonės gali sutaupyti užtraukdami užuolaidas, kad naktį neprarastų šilumos, taip pat vienu laipsniu sumažindami temperatūros nustatymus.

„Raginu visus ir kiekvieną taupyti energiją jau dabar“, – kalbėjo Žaliųjų partijos narys R. Habeckas, taip pat turintis kovos su klimato kaita portfelį Vokietijos vyriausybėje.

Raginu visus ir kiekvieną taupyti energiją jau dabar.

„Taip pat būtų gerai, kad per Velykas galėtume važiuoti dviračiu ar traukiniu. Taip tausotume savo kišenę ir nervintume Putiną“, – pareiškė ministras.

Vokietija priešinasi kitų ES šalių raginimams uždrausti rusiškas dujas, o pirmaujantys ekonomikos institutai perspėja, kad tokiu atveju šalies ekonomiką ištiktų didžiulis nuosmukis.

Prasidėjus karui Vokietija sumažino rusiškų dujų importo dalį nuo 55 iki 40 procentų.

R. Habeckas praėjusią savaitę pareiškė, kad Europos didžiausia ekonomika galėtų visiškai atsisakyti rusiškų dujų importo ne anksčiau kaip 2024 metų vidurį.

Vokietijos pareigūnai taip pat pradėjo įgyvendinti atsarginį planą, ruošdamiesi potencialiam gamtinių dujų stygiui, galinčiam nuvesti iki dujų normavimo namų ūkiams ir įmonėms.

Šaltinis: diena.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!