Volodymyras Zelenskis apie raketą nukritusį Lenkijoje: neabejoju, kad tai nebuvo mūsų raketa

Naujienos

Lenkija patvirtina, kad per sprogimą pasienyje su Ukraina, Pševoduvo kaime, Rusijos gamybos raketa pražudė du žmones. Lenkijos prezidentas Adrzejus Duda pareiškė, kad nėra jokių požymių, jog raketos sprogimas Lenkijoje buvo tyčinis išpuolis, skelbia AP. Vėliau Ukrainos vadovas Volodymyras Zelenskis pažymėjo, kad, anot jo, tai nebuvo Ukrainos raketa ar ukrainiečių raketos smūgis.

Lenkijos prezidentas teigia, kad greičiausiai tai buvo nelaimingas atsitikimas. Jis taip pat sakė, kad kol kas nėra pagrindo prašyti aktyvuoti NATO 4-ąjį straipsnį.

Pasak A. Dudos, greičiausiai Lenkijoje nukrito ukrainiečių raketa, tačiau jis pabrėžė, kad galutinė atsakomybė tenka Rusijai, kuri antradienį surengė raketų atakų prieš Ukrainą virtinę.

Visgi Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis pareiškė, kad Lenkija „negali atmesti“, jog raketų smūgis „yra provokacija“.

Ukrainos prezidentas V. Zelenskis vėliau teigė neabejojantis, kad antradienį per masinį Rusijos puolimą prieš Ukrainą Lenkijos pasienio kaime nukrito Rusijos raketa, rašo „Unian“.

„Neabejoju, kad tai nebuvo mūsų raketa ar mūsų raketos smūgis“, – sakė V. Zelenskis.

JAV prezidentas Joe Bidenas anksčiau nurodė, kad Lenkijoje nukritusi raketa, pirminiais duomenimis, greičiausiai esą nebuvo paleista iš Rusijos, bet sąjungininkai rems Lenkiją šiai aiškinantis, kas tiksliai įvyko.

Tuo tarpu, Ukraina pareiškė, kad ji taip pat nori prisidėti prie incidento tyrimo Lenkijoje, kur, kaip teigiama, sprogimą sukėlė Kyjivo paleista priešlėktuvinė raketa. Visgi, pasak A. Dudos, tam pritarti turėtų ir Lenkija, ir JAV.

NATO 4-asis straipsnis numato, kad valstybės konsultuojasi, jei bet kurios iš jų nuomone, kiltų grėsmė bet kurios šalies teritoriniam vientisumui, politinei nepriklausomybei ar saugumui.

Šaltinis: lrt.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis
Reklama
error: Alert: Content is protected !!